Schneider Electric liderem zrównoważonego rozwoju

Schneider Electric liderem zrównoważonego rozwoju Pixabay

Schneider Electric działający w dziedzinach cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki otrzymał najwyższe noty w swoim sektorze od VigeoEiris (VE) – europejskiej agencji ratingowej obejmującej obszar ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), będącej częścią Moody's Group. Firma Schneider Electric znalazła się również w gronie najbardziej zrównoważonych liderów na świecie w śródrocznych przeglądach indeksów FTSE4Good i EuronextVigeoEiris.

Ostatni ranking VE i włączenie do indeksu FTSE4Good są potwierdzeniem nieustannych wysiłków Grupy Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju. Szczegółowo zostały one opisane w ostatnim półrocznym raporcie firmy. Organizacja pracuje obecnie nad realizacją celów Schneider Sustainability Impact (SSI) na lata 2021– 2025, które zostały ogłoszone w styczniu tego roku. Już teraz można mówić o pierwszych sukcesach – jak dołączenie 91% spośród 1000 największych dostawców firmy do projektu „Zero Carbon”, którego celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla do roku 2025. Od 2018 r. Schneider Electric pomógł swoim klientom uniknąć emisji 302 milionów ton CO2 i nadal wspiera ich w osiąganiu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Ocena Vigeo Eiris plasuje Schneider Electric na miejscu nr 1 w Europie w sektorze komponentów i sprzętu elektronicznego z wynikiem 71/100 (przy średniej dla sektora na poziomie 39/100) i pięciopunktowym wzrostem w stosunku do roku poprzedniego. VE przeprowadza swoją ocenę co dwa lata na podstawie informacji obejmujących 23 obszary – począwszy od zmian klimatycznych, zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, aż po prawa człowieka i prawa pracownicze. Dzięki tej ocenie Schneider Electric potwierdził również swoje włączenie do indeksów Euronext VE: World 120, Europe 120, Eurozone120 oraz France 20, które składają się z najwyżej notowanych spółek giełdowych pod względem wyników w zakresie odpowiedzialności biznesu.

Seria społecznie odpowiedzialnych indeksów giełdowych FTSE4Good, w ramach której dwa razy do roku powstają rankingi najlepszych firm pod względem praktyk ESG i przejrzystości działań, uwzględniła w swoim zestawieniu Schneider Electric już po raz szósty. Miało to miejsce w pierwszym półrocznym przeglądzie FTSE4Good 2021. Grupa uzyskała ocenę 4,5/5 – przy średniej dla sektora wynoszącej 2,1/5 – i utrzymała wynik z 2020 r. Warto przypomnieć, że zaledwie kilka miesięcy temu Schneider Electric został uznany za najbardziej zrównoważoną organizację na świecie przez CorporateKnights Global 100 Index.

Źródło: Schneider Electric
 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę