Rozwiązania TE w zakresie łączności i czujników w ofercie Farnell

Rozwiązania TE w zakresie łączności i czujników w Farnell Farnell

Farnell powiększył swoją ofertę produktów TE Connectivity i czujników, wprowadzając najnowsze produkty, które pozwolą klientom przyspieszyć rozwój nowych zastosowań w pojazdach elektrycznych, energetyce, samolotach, cyfrowych fabrykach, inteligentnych domach, opiece medycznej ratującej życie, wydajnych sieciach użyteczności publicznej oraz globalnej infrastrukturze komunikacyjnej.

Te najnowsze dodatki do bieżącego portfolio TE Connectivity w Farnell pomogą w rozwoju nowych produktów, zapewniając klientom szybki dostęp do wiodącej na rynku gamy rozwiązań od światowego producenta innowacyjnych, niezawodnych produktów łączności i czujników.

Najnowsze dodatki TE Connectivity do oferty Farnell obejmują:

Złącza AMPMODU to 2-milimetrowe gniazda typu płytka–płytka, które zapewniają zwiększony kontakt powierzchniowy dla niezawodnego transferu sygnału i mogą być stosowane w różnych procesach montażowych.

 • Zajmują o 38% mniej miejsca na płytce drukowanej w porównaniu z uśrednionymi rozwiązaniami 2,54 mm [0,1"]. 
 • Dwupunktowa stabilność elektryczna zapewnia niezawodne połączenie z gniazdami i głowicami.
 • Wiele opcji układania płytka–płytka dzięki kombinacji głowic i gniazd. 
 • Łatwość montażu dzięki zautomatyzowanemu montażowi powierzchniowemu i przelotowemu.
 • Zastosowania obejmują serwonapędy, sterowanie przemysłowe, przenoszenie materiałów, oprzyrządowanie wyposażenie testowe i automatykę budynków.

Corcom 3-phase high performance DIN Rail EMI filters to filtry ogólnego przeznaczenia dla stosowania w systemach 3-fazowych, z dołączonym połączeniem neutralnym.

 • Zaprojektowane do zapewnienia standardowego tłumienia w celu zmniejszenia interferencji elektromagnetycznych (EMI) i zakłóceń w zasilaniu.
 • Możliwość montażu w obudowie lub na szynie DIN. 
 • Zastosowania obejmują automatykę przemysłową, systemy HVAC i maszyny CNC.

Złącza M12 8/12 pinów na płytkę PCB/PANEL to nowe wtykowe złącza na płytkę PCB, które pomagają zwiększyć wydajność produkcji i obniżyć koszty instalacji w miejscach, gdzie wymagana jest ochrona IP67. Te 12-pinowe złącza o dużej gęstości, odpowiednie do przesyłania sygnałów i danych w trudnych warunkach przemysłowych, zapewniają bardzo zwartą konstrukcję i dużą gęstość połączeń.

 • Połączenie typu "plug & play" to pewność szybkiego montażu. 
 • Szybkie i niezawodne połączenie do montażu na płytkach drukowanych i panelach. 
 • 8 i 12 pozycji
 • IP67 – pyłoszczelność i wodoodporność do co najmniej 1 m.
 • Zastosowania obejmują automatykę przemysłową, maszyny, przemysłowy Ethernet i czujniki.

Rozwiązania połączeniowe serii Dynamic we wzmocnionej obudowie są odpowiednie do całej gamy zastosowań przemysłowych — od obwodów sygnałowych do układów zasilania: Złącza te charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją obudowy i wysokiej jakości systemem styków zaciskanych, dzięki czemu nadają się do zastosowań typu przewód–płyta, przewód–panel i przewód–przewód w trudnych warunkach przemysłowych.

 • Seria Dynamic Mini to niskoprofilowe złącza do transmisji sygnałów na płytce drukowanej, zapewniające dodatkowe miejsce na płytce.
 • Złącza Dynamic D8000 przenoszą prądy o natężeniu 100 A na pin w połączeniach przewód–przewód i 90 A w połączeniach przewód–płytka. Ich napięcie znamionowe wynosi 1000 V AC/DC i mogą wytrzymać napięcie do 3000 V AC.
 • Małe złącza serii Dynamic D1000 do połączeń przewód–przewód są odpowiednie do wąskich przestrzeni w małych urządzeniach przemysłowych i maszynach.

Od ponad 75 lat TE Connectivity współpracuje z klientami, tworząc zaawansowane technologicznie produkty z zakresu łączności i czujników, które sprawiają, że połączony świat staje się możliwy. 

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę