Urządzenie do wielokanałowego taktowania systemu dostępne w Farnell

Urządzenie do wielokanałowego taktowania systemu od Farnell Farnell

AD-SYNCHRONA14-EBZ jest samodzielnym urządzeniem do wykorzystania do oceny oraz prototypowania aplikacji wymagających bardzo dokładnego zegara źródłowego z kontrolą częstotliwości i fazy. Zostało zaprojektowane na bazie układów Analog Devices AD9545 a także HMC7044 i znacznie upraszcza dystrybucję zegara oraz wielokanałową synchronizację w złożonych systemach. 

AD-SYNCHRONA14-EBZ jest przeznaczone do użytku przez przeszkolonych profesjonalistów w środowisku laboratoryjnym; nie jest produktem końcowym do użytku komercyjnego. Może być traktowane jako kompletny projekt referencyjny i dostosowane do potrzeb klienta końcowego. 

Urządzenie ma obudowę mechaniczną 1U i wykorzystuje standardowe złącza SMA oraz TwinAX, które są powszechnie spotykane w laboratoriach. Jego zastosowania obejmują:

  • Dystrybucja zegara referencyjnego o wysokiej dokładności
  • Systemy taktowane z jednego źródła
  • Zegary wywodzone z częstotliwości 100 MHz lub 122,88 MHz
  • Systemy Phased Array (fazowane), RADAR, EW, systemy SATCOM, SDR
  • Wyposażenie warsztatowe
  • Zdalnie sterowane działanie

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę