Rozwiązania klasy premium od WEG na targach HVAC Expo w Warszawie

Rozwiązania klasy premium od WEG na targach HVAC Expo WEG

Aby zapewnić klientom w branży wentylacji niezawodne rozwiązania, firma WEG, światowy producent silników i napędów, będzie wystawiać swoją ofertę silników standardowych i silników do układów wyciągowych dymu na największych Targach Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji HVAC Expo w Warszawie. W dniach 1–3 marca 2023 r. WEG będzie wśród 300 wystawców prezentować swoje rozwiązania, w tym silnik W22 o bardzo wysokiej sprawności.

Warszawska impreza HVAC Expo jest największą wystawą tego rodzaju w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej i przyciąga 20 tys. gości. Podczas targów WEG przedstawi silnik W20 stworzony specjalnie do zastosowań na rynku środkowo- i wschodnioeuropejskim. Ten trójfazowy model umożliwia łatwe dostosowanie dzięki dodatkowej elastyczności opcji montażu. 

Na stoisku firmowym będzie można też obejrzeć silnik W22, rozwiązanie klasy premium zapewniające obniżony poziom drgań i hałasu. Linia W22 oferuje także ulepszony przepływ powietrza, wydłużając roboczy cykl życia i podnosząc niezawodność. Konstrukcja obudowy zwiększa wymianę ciepła między silnikiem a otoczeniem, ograniczając gorące punkty na powierzchni obudowy i zmniejszając częstotliwość smarowania łożysk. 

Obok modeli W20 i W22 WEG pokaże serię silników WEG komutowanych elektronicznie (WECM), wyposażonych w magnes trwały. WECM spełnia wymagania klasy sprawności IE6, obniżając zużycie energii i oferując moc znamionową do 7,5 kW. Linia WECM, która cieszy się rosnącą popularnością w Polsce, jest specjalnie zaprojektowana z myślą o spełnianiu wymagań dotyczących wyciągów i wentylatorów, np. wentylatorów promieniowych i osiowych.

– Nasze silniki pomogą branży HVAC korzystać z niezawodnych urządzeń o dużej sprawności z ulepszonym przepływem powietrza – wyjaśnił Kamil Rygiel, opiekun klienta w WEG Poland. – Chcemy pomóc naszym klientom usprawniać działalność, aby mogli czynić postępy zarówno pod względem zrównoważonego rozwoju, jak i technologii wentylacji. Warszawska impreza HVAC Expo jest dla nas okazją do spotkania z obecnymi i nowymi klientami i lepszego poznania ich wymagań.

Aby udostępnić klientom w branży HVAC jeszcze większy wybór niezawodnych urządzeń, WEG zaprezentuje swoją ofertę silników do układów wyciągowych dymu, m.in. silniki F400, których konstrukcja zapewnia lepszy obieg powietrza, szczególnie w zamkniętej przestrzeni. Oprócz tego zespół przedstawi także linię napędów o zmiennej częstotliwości, CFW500. 

Źródło: WEG

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę