Roboty mobilne Etisoft Smart Solutions zostały wyróżnione

Roboty mobilne Etisoft Smart Solutions zostały wyróżnione Etisoft

Roboty mobilne AGV/AMR autorstwa ekspertów z Etisoft Smart Solutions nagrodzono po raz kolejny. Innowacyjna Platforma Robotów DBR77.com doceniła rozwiązanie i przyznała wyróżnienie w konkursie „(R)ewolucja przemysłowa” w kategorii „Projekt, który prezentuje wzrost efektywności i wydajności pracy na stanowisku” za opracowanie autorskiego i zintegrowanego systemu intralogistycznego bazującego na robotach mobilnych AGV/AMR.

Rozwiązanie to z powodzeniem funkcjonuje od 2020 r. w zakładzie produkcyjnym Lumileds, globalnego lidera w dziedzinie technologii oświetleniowej dla branży automotive. Jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linię produkcyjną oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłki z przepustowością 30 palet na godzinę.  

Cieszę się, że nasze rozwiązanie dla Lumileds oparte o roboty AGV/AMR własnej produkcji spotkało się z uznaniem kapituły konkursu – mówi Wojciech Klein, ekspert Etisoft Smart Solutions odpowiedzialny za wdrożenie. – Obserwujemy, że coraz więcej firm szuka dopasowanych do swojej specyfiki systemów wykorzystujących roboty mobilne. Główne motywacje to wyzwania związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi i chęć optymalizacji oraz lepszej mierzalności procesów.

Wyróżnienie przyznane przez Platformę Robotów DBR77.com jest ważne tym bardziej, że buduje ona nowatorską społeczność skupioną wokół robotyzacji. To wirtualna przestrzeń umożliwiająca firmom produkcyjnym zaprojektowanie stanowiska pracy, wykorzystując do tego narzędzie 3D i dobór robota zgodnie z ich potrzebami: w oparciu o analizę finansową i operacyjną stanowiska.

Warto także dodać, że wdrożenie ESS po raz pierwszy zostało dostrzeżone podczas 20. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, gdzie zdobyło wyróżnienie w kategorii „Produkt innowacyjny dla logistyki, transportu, produkcji 2020”.

Źródło: Etisoft

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę