elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Przekaźniki wysokiego napięcia DC

Aniro
Reklama
Reklama

Przekaźniki HVDC marki LS służą do zasilania i odcinania zasilania DC poprzez otwieranie i zamykanie styku ruchomego. Wyładowanie łukowe występujące po odcięciu zasilania prądem stałym może spowodować uszkodzenie styków i otaczających elementów, dlatego łuk należy jak najszybciej zgasić.

Przekaźnik HVDC firmy LS pojawił się na rynku po raz pierwszy w pojazdach elektrycznych (HEV, PHEV, EV). Teraz są one produkowane masowo, aby nadążyć za popytem światowych producentów samochodów. Przekaźnik HVDC, zastosowany w pojeździe elektrycznym, jest instalowany pomiędzy akumulatorem pojazdu a falownikiem w celu odcięcia ładowania i rozładowania prądu stałego akumulatora. Jest również używany między zewnętrzną ładowarką a akumulatorem pojazdu. Zastosowane produkty pochodzą z serii przekaźników GER o napięciu znamionowym DC 450 V i prądzie znamionowym 10 A ~ 400 A.

LS rozwija masową produkcję swoich serii GPR-M (klasa DC 1000 V) i GPR-H (klasa DC 1500 V). Generalnie, wraz ze wzrostem napięcia znamionowego należy zwiększyć rozmiar produktu, aby zapewnić izolację. Jednak seria GPR-M (1000 V) jest realizowana w tym samym rozmiarze co seria GER (DC 450 V), co poprawia wykorzystanie przestrzeni przez klienta. Serie GPR-M i GPR-H są wyposażone w tę samą barierę wodorową, co serie GER.

Seria GPR-H ma napięcie znamionowe DC 1500 V, 500 A i styk pomocniczy. Wszystkie posiadają certyfikaty UL i IEC. Ponadto zaletą jest to, że seria GPR-H może być stosowana w systemie, w którym może wystąpić blokowanie dwukierunkowe, jak blokowanie wsteczne lub ładowanie / rozładowywanie systemu, poprzez zastosowanie dwukierunkowej magnetycznej struktury gaszenia łuku.

Przekaźniki te są również wykorzystywane w fotowoltaice, gdzie przekaźnik HVDC służy do włączania/wyłączania modułów słonecznych w systemach PV.

Źródło: Aniro

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama