Profesjonalne oświetlenie do różnych zastosowań

Profesjonalne oświetlenie do różnych zastosowań Conrad Electronic

Światło zapewnia nieskończone możliwości tworzenia określonej atmosfery w przestrzeniach wewnętrznych i zewnętrznych, wpływania na nastrój osób znajdujących się w otoczeniu, podkreślania obiektów lub przekazywania informacji o bezpieczeństwie. W kontekście zawodowym odpowiednie rozwiązania mogą w istotny sposób przyczynić się do stworzenia zdrowego, produktywnego i wydajnego środowiska pracy. Szczególnie w przestrzeniach komercyjnych i publicznych decydującą rolę odgrywają elastyczność, energooszczędność, praktyczność i trwałość.

Temat oświetlenia odgrywa ważną rolę w ofercie firmy Conrad w zakresie technologii budynkowej, gdyż przedsiębiorstwo oferuje profesjonalnym użytkownikom, takim jak instalatorzy i technicy budowlani, wszystko, czego potrzebują, by optymalnie wyposażyć wnętrza i tereny zewnętrzne zgodnie z wymaganiami i życzeniami klientów.

Trójfazowy system szyn ProRail3 firmy Paulmann doskonale nadaje się do wnętrz o charakterze handlowym, np.: gabinetów, kancelarii prawnych, biur, butików, hoteli czy restauracji. Charakteryzuje się dużą elastycznością i umożliwia różnorodne scenariusze planowania, dzięki dużemu wyborowi komponentów systemowych w trzech kolorach. Szeroka gama wariantów oświetlenia może być łatwo zrealizowana i dostosowana do wymagań. ProRail3 oferuje możliwość celowego oświetlania towarów i eksponatów w pomieszczeniu, oświetlania całych ścian i podłóg oraz tworzenia indywidualnych stref świetlnych. Designerskie oprawy kreują atmosferę zbliżoną do salonu w biurach lub gabinetach lekarskich i stanowią stylowe akcenty w otwartych pomieszczeniach biznesowych w gastronomii lub handlu detalicznym.

System szynowy ProRail3 – wiele rozwiązań oświetleniowych

System szynowy ProRail3 obejmuje szeroką gamę rozwiązań oświetleniowych, w tym oprawy COB LED z możliwością ściemniania triakiem, a także oprawy z gniazdami, które pozwalają na elastyczny dobór żarówek i ich łatwą wymianę. Dostępne są wszystkie rodzaje oświetlenia, począwszy od modernizowanych reflektorów punktowych po lampy wiszące np. wysokiej jakości reflektory szynowe LED serii Zeuz o dużej mocy i wiernym oddawaniu barw w trzech różnych kątach świecenia. Ponadto Paulmann oferuje uniwersalny adapter, który umożliwia montaż lamp wiszących na szynach ProRail3. System Paulmann jest w zasadzie kompatybilny ze wszystkimi popularnymi trójfazowymi systemami szynowymi, jak np. system firmy Eutrac, dlatego spoty innych producentów mogą być zintegrowane z systemem ProRail3, a oprawy Paulmanna z systemami innych marek.  Paulmann udostępnia projektantom oświetlenia dane Dialux.   

Jeśli chodzi o zastosowania w miejscach publicznych, takich jak: klatki schodowe, korytarze, kuchnie lub wilgotne pomieszczenia, odpowiednim rozwiązaniem będą oprawy z serii Downlight firmy Ledvance. Modele Downlight Comfort składają się z wysokiej jakości obudowy aluminiowej. Przed montażem przełącznik DIP umożliwia wybór jednej z trzech temperatur barwowych: ciepłej bieli (3.000 K), światła dziennego (4.000 K) i chłodnej bieli (5.700 K). Seria Downlight Alu występuje w różnych wersjach, w tym w tradycyjnej konstrukcji z wbudowanym statecznikiem, oraz w wersji downlightSlim z zewnętrznym sterownikiem i bardzo małą głębokością zabudowy. W porównaniu z oprawami ze świetlówkami kompaktowymi umożliwiają one oszczędność energii do 60%. Oprawy typu downlight objęte są gwarancją do pięciu lat, a dzięki stopniowi ochrony IP54 lub IP44 nadają się nawet do stosowania w zapylonym i wilgotnym otoczeniu.

Szeroka gama naświetlaczy

Firma Conrad oferuje szeroką gamę naświetlaczy przeznaczonych do oświetlania fasad budynków, publicznych terenów zewnętrznych, placów budowy, parkingów lub przejść podziemnych. Naświetlacze LED firmy Ledvance są dostępne w różnych poziomach mocy i barwach światła, a także wariantach z czujnikami ruchu i światła dziennego. Nie tylko mogą być używane do jasnego i bezpiecznego oświetlania obszarów zewnętrznych, ale zapewniają także dekoracyjne, ciepłe białe światło, tworząc przyjemną atmosferę. Dzięki technologii LED użytkownicy mogą osiągnąć oszczędność energii na poziomie ponad 80% w porównaniu do technologii konwencjonalnych. Wysokiej jakości wzornictwo, materiał i wykonanie umożliwiają łatwy montaż, a wszystkie niezbędne materiały montażowe wchodzą w zakres dostawy. Za sprawą stopnia ochrony do IP65 naświetlacze są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Źródło: Conrad Electronic

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę