Producent silników i napędów otwiera nowy oddział w Polsce

Producent silników i napędów otwiera nowy oddział w Polsce WEG

Czołowy producent silników i napędów WEG otworzył oddział handlowy w Polsce zgodnie z przyjętą przez grupę strategią rozwijania działalności zarówno w Europie, jak i na arenie globalnej. Nowy oddział w Skawinie koło Krakowa będzie obsługiwał rynek polski, czeski i słowacki. Placówka pozwoli firmie WEG dostarczyć każdy silnik do klientów w Polsce w ciągu kilku dni oraz oferować skuteczniejsze wsparcie lokalne na polskim rynku.

Spółka WEG Poland powstała oficjalnie w marcu 2021 r., a otwarcie tego nowego oddziału podkreśla wzrost i rozwój firmy w ciągu ostatniej dekady. Kraje Europy Środkowej i Wschodniej były zawsze dla WEG ważnym rynkiem. Firma jest obecna w Polsce od ponad dziesięciu lat i utrzymuje wieloletnie relacje biznesowe w tym regionie przez inne europejskie oddziały, zapewniając wsparcie techniczne i handlowe oraz szybką obsługę dotychczasowym klientom.

Nowy magazyn w Polsce będzie początkowo skupiał się na dostawach silników niskonapięciowych, zgodnych ze standardami IEC o klasie sprawności IE3 i IE4, oraz silników komutowanych elektronicznie (WECM) o klasie sprawności IE6 zaprojektowanych dla sektora HVAC. W planach jest jednak także poszerzenie oferty magazynowej o produkty do systemów automatyki, takie jak: seria przemienników CFW, seria softstarterów SSW oraz urządzenia sterujące. Dzięki dostępnemu bliżej wsparciu oferowanemu przez nową placówkę w Europie Środkowej firma WEG Poland będzie mogła dostarczyć klientom w Polsce dowolny wybrany przez nich silnik w dużo krótszym czasie.

WEG otworzył także imponujący nowy magazyn w Niemczech do obsługi rynków środkowoeuropejskich. W pełni zautomatyzowany, supernowoczesny obiekt będzie ściśle współpracował z nowym polskim oddziałem, aby zapewniać wysoki standard obsługi i szybszy dostęp do silników i sprzętu, jakiego mogą potrzebować klienci w Polsce.

Polska jest szybko rozwijającą się gospodarką, w której sektory intensywnie wykorzystujące technologię, takie jak produkcja procesowa, HVAC oraz obróbka, przechodzą okresy wzrostu. Firma WEG Poland będzie miała doskonałe warunki, aby zapewniać specjalistyczne wsparcie i doradztwo tym sektorom, kiedy przedsiębiorstwa będą chciały dalej rozwijać działalność.

Europa Wschodnia jest dla firmy WEG kluczowym rynkiem. Oddział ten będzie zaopatrywał niektóre z najważniejszych sektorów w Polsce w nasz wiodący na świecie sprzęt i udostępniał specjalistyczną wiedzę – powiedział Łukasz Grzybowski, dyrektor generalny WEG Poland. – Naszym pierwszym krokiem jest zapewnienie klientom pełnego wsparcia technicznego i aplikacyjnego oraz dostarczanie kompleksowego asortymentu silników elektrycznych o wysokiej klasie sprawności IEC do wszystkich zastosowań. Obok silników będziemy oferować pełny wybór produktów z zakresu automatyki i rozwiązań cyfrowych.

– Nowa placówka w Polsce wzmacnia firmową strategię rozwijania działalności na skalę światową – dodał Elder Stringari, dyrektor międzynarodowy w WEG. – Otwarcie nowego oddziału w Polsce pozwoli firmie oferować naszym klientom w krajach wschodnioeuropejskich wsparcie techniczne i handlowe na nowym poziomie dostosowanym do ich potrzeb.

Źródło: WEG

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę