Powstało SmartFactoryEU

SmartFactoryEU

W Eindhowen podpisana została umowa założycielska nowej organizacji SmartFactoryEU EWIV, której celem jest wspieranie działań związanych z rozwojem koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej.

Umowę podpisali przedstawiciele trzech renomowanych instytucji: Dirk Torfs (Flanders Make, Belgia), John Blankendaal (Brainport Industries, Holandia) oraz Detlef Zühlke (SmartFactoryEU, Niemcy). Nowe stowarzyszenie będzie miało swoją siedzibę w Kaiserslautern, a Detlef Zühlke będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego nowego stowarzyszenia.

W 2017 r. unijni przedstawiciele wyrazili potrzebę zintegrowania działań na terenie państw unijnych w celu wzmocnienia pozycji Europy na rynku światowym. Podpisane właśnie porozumienie jest jednym z elementów w realizacji tego celu. 4-literowe rozszerzenie w nazwie SmartFactoryEU EWIV wskazuje, że opiera się ono na prawie UE.

Detlef Zühlke dodał, że wszystkie europejskie podmioty prowadzące centra badawczo-demonstracyjne, zwłaszcza działające w obszarze Przemysłu 4.0, mogą przystąpić do współpracy w ramach podpisanego porozumienia.

Źródło: SmartFactoryEU

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę