Pierwszy PCIe nanoSSD 4TE3 o kompaktowym rozmiarze od Innodisk

PCIe nanoSSD 4TE3 o kompaktowym rozmiarze od Innodisk Innodisk

Innodisk, wiodący globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłasza wydanie pierwszego nanoSSD PCIe 4TE3 w odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące miniaturowych konstrukcji do aplikacji brzegowych AI i wysokiej wydajności obliczeniowej.

Zwiększona wydajność przy niewielkich rozmiarach

Urządzenia do aplikacji AI często wymagają wydajności i znacznej pojemności na minimalnej przestrzeni i są umieszczone w trudnych warunkach zewnętrznych. Urządzenia te zainstalowane na przykład w stacjach bazowych 5G, systemach lotniczych i samochodowych wymagają niewielkich rozmiarów, aby zaoszczędzić miejsce w urządzeniach o dużej pojemności do obsługi aplikacji AIoT. NanoSSD PCIe 4TE3 firmy Innodisk pojawia się jako rozwiązanie zaprojektowane w formacie M.2 typu 1620 BGA o wysokości zaledwie 1,65 mm, ale o dużej pojemności sięgającej do 1 TB, co jest odpowiednie dla potrzeb urządzeń o ograniczonej przestrzeni i zwiększa elastyczność projektowania. Poza tym nanoSSD oferuje wysoką wydajność z prędkością transmisji do 3,6 GB/s i przepustowością do 8 GB/s, zaspokajając potrzeby dużych prędkości obliczeniowych.

Dzięki zastosowaniu 12-nanometrowego kontrolera i 112-warstwowej pamięci flash 3D TDC NAND dysk nanoSSD PCIe 4TE3 zapewnia zoptymalizowaną wydajność i niezawodność, a także niskie zużycie energii i zmniejszoną energię cieplną, przyczyniając się do niewielkiego rozmiaru, co zapewnia zrównoważony rozwój. Co więcej, PCIe 4TE3 wykorzystuje technologię iSLC firmy Innodisk, która wydłuża jego okres życia 33-krotnie, aby spełnić wymagania dotyczące wysokiej wydajności oraz potrzeby aplikacji wbudowanych i większości zastosowań przemysłowych, zapewniając wysoką trwałość i niezawodność.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb, zapewniające elastyczność projektowania

W przeciwieństwie do konwencjonalnych podłączonych dysków SSD, nanoSSD jest przylutowany i zintegrowany z płytą główną urządzenia, co zapobiega niestabilnościom w środowisku zewnętrznym, takim jak wstrząsy i wibracje, zapewniając nieprzerwany sygnał i działanie. Jednocześnie projekt obwodu jest wspierany przez serwis przedsprzedażowy, obejmujący zestaw projektowy przed integracją. Seria została zaprojektowana we własnym zakresie, co przynosi korzyści w postaci zwiększonej jakości i wysoce spersonalizowanych rozwiązań zapewniających elastyczność. Dalsze niestandardowe opcje, w tym przestrzeń nazw i funkcje zabezpieczeń, zostały zaprojektowane tak, aby były zgodne z określonymi wymaganiami. Na przykład przestrzenie nazw zwiększają elastyczność alokacji pamięci masowej, a funkcje zabezpieczeń, takie jak AES-256, TCG Opal, szybkie wymazywanie i ochrona przed zapisem, można dodać do aplikacji o znaczeniu krytycznym, w których bezpieczeństwo ma znaczenie kluczowe.

Źródło: Innodisk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę