Parker z ofertą bezsilikonowych, wydajnych żeli termicznych w dozownikach

Parker z nową ofertą bezsilikonowych, wydajnych żeli termicz Parker Chomerics

Chomerics Division korporacji Parker Hannifin zaprezentował THERM-A-GAP GEL 40NS – kolejną wersję najlepszego w branży bezsilikonowego żelu termoprzewodzącego. Ten jednoskładnikowy produkt o niskiej emisji gazów zawiera specjalną mieszankę spełniającą rygorystyczne wymagania zastosowań wrażliwych na silikony obejmujących, między innymi, sprzęt optyczny, moduły kamer, wysokowydajne czujniki i urządzenia do przechowywania danych. 

Dzięki przewodności cieplnej wynoszącej 4,0 W/mK THERM-A-GAP GEL 40NS stanowi niezawodny termicznie materiał o wyjątkowo niskiej sile sprężania: łatwo się odkształca pod wpływem nacisku montażowego, minimalizując naprężenia komponentów, połączeń lutowanych i przewodów. Całkowicie utwardzany, podawany z dozownika produkt nie wymaga mieszania i zachowuje zalety żeli termicznych Parker Chomerics, umożliwiając bezproblemową integrację z wysokonakładowymi, zautomatyzowanymi zastosowaniami montażowymi, a także z przeróbkami i naprawami w terenie.

THERM-A-GAP GEL 40NS niezawodnie dopasowuje się do nierówności szorstkich powierzchni, wypełnia szczeliny powietrzne i zapewnia tolerancje produkcyjne w przypadku komponentów generujących ciepło. Produkt charakteryzuje się bardzo niską impedancją cieplną na liniach połączeń o szerokościach wynoszących zaledwie 0,15 mm. 

– Branże takie jak elektronika użytkowa, motoryzacja czy telekomunikacja od lat czekają na wydajne, niezawodne i niezawierające silikonu rozwiązanie, które wejdzie do portfolio ekonomicznych materiałów termoprzewodzących w dozownikach mówi Ben Nudelman, kierownik ds. rynku globalnego w Chomerics Division. – Z radością wprowadzamy na rynek produkt, który wreszcie spełnia te wymagania oraz aktualnie zapewnia obecnie najlepsze w branży połączenie właściwości fizycznych i termicznych.

Dozownik

THERM-A-GAP GEL 40NS nie wymaga dodatkowego utwardzania i doskonale sprawdza się w zastosowaniach wymagających ograniczenia ryzyka związanego z migracją lub zanieczyszczeniem oleju silikonowego, a także w urządzeniach produkowanych w zakładach, które nie stosują silikonu. 

– W globalnym ekosystemie montażu i produkcji elektroniki nadal stosuje się rygorystyczną kontrolę materiałów – wyjaśnia Nudelman. – W połączeniu z postępem w optycznej transmisji danych, technologiami pojazdów elektrycznych (EV) i najnowocześniejszymi czujnikami prowadzi to do prawie nieograniczonych zastosowań naszego najnowszego materiału termicznego. 

THERM-A-GAP GEL 40NS jest dostępny w magazynach w całej Europie w standardowych rozmiarach – od strzykawek 10 cm3 aż po wiaderka 3,8 litra (1 galon). 

Źródło: Parker Chomerics

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę