Otwarcie fabryki światłowodów Corning już wkrótce

Otwarcie fabryki światłowodów Corning już wkrótce Canva

8 września (czwartek) o 12 w Mszczonowie pod Warszawą odbędzie się uroczystość otwarcia nowoczesnej fabryki światłowodów należącej do Corning Incorporated.

Corning jest jednym z wiodących światowych innowatorów w dziedzinie materiałoznawstwa. Od 170 lat wykorzystuje swoją wiedzę fachową w dziedzinie nauk o szkle, ceramice i fizyce optycznej, aby tworzyć produkty i procesy, które zmieniają branże i poprawiają jakość życia.

– Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń – mówił jakiś czas temu dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający Corning Optical Fiber and Cable. – Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych.

Jedna z największych w Unii Europejskiej fabryk produkujących światłowody ma być odpowiedzią na potrzeby rynku.

Źródło: Corning

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę