elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

OSRAM Lightelligence – nowa platforma dla deweloperów

Osram
Reklama
Reklama

Firma OSRAM umożliwia tworzenie produktów i oddaje w ręce programistów aplikacji swoje najnowsze rozwiązanie – Lightelligence.

Lightelligence wprowadza elastyczną architekturę mikrousług, która pozwala znacznie zmniejszyć koszty projektowania systemu. Poszczególne aplikacje można tworzyć z bloków konstrukcyjnych i podstawowych usług z otwartymi interfejsami API. Pozwala to na dostosowanie ich do wymagań klienta.

Reklama

- Dzięki platformie Lightelligence w trakcie projektowania aplikacji dla branży oświetleniowej i usług budowlanych nie trzeba już odkrywać Ameryki – powiedział Thorsten Müller, szef działu innowacji w firmie OSRAM. – Działy zajmujące się tworzeniem aplikacji mogą wymieniać się swoją wiedzą i doświadczeniami. To prowadzi do ogromnego wzrostu wydajności w obszarze projektowania aplikacji IoT.

Lightelligence różni się od wielu znanych, dostępnych na rynku platform zapewniających ogólną infrastrukturę, ponieważ jest zaprojektowana jako platforma przeznaczona do ściśle określonych zastosowań. Umożliwia szybkie przetestowanie i wdrożenie nowych modeli biznesowych. Aplikacje opracowane na platformie Lightelligence mogą mieć bardzo różne zastosowania, takie jak zmniejszenie zużycia energii w budynku czy też rosnąca sprzedaż w sektorze detalicznym.

Reklama


Źródło: OSRAM

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama