Optymalna ochrona technologii napędowej

Optymalna ochrona technologii napędowej Nord DriveSystems

W celu ochrony systemów napędowych przed korozją, chemikaliami, zużyciem, uszkodzeniami powierzchni, uderzeniami i wilgocią firma Nord DriveSystems oferuje szeroką gamę różnych metod dla każdego obszaru zastosowania – od przyjaznego dla środowiska malowania, po powłoki o długiej żywotności i dużej wydajności i innowacyjną obróbkę powierzchni nsd tupH.

W przypadku niemal wszystkich gałęzi przemysłu ważną rolę odgrywa skuteczna ochrona instalacji, maszyn oraz zastosowanej technologii napędowej przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak brud, wilgoć, rozpryski wody i agresywne media. Silniki i napędy Nord projektuje się z myślą o wysokim poziomie ochrony. Ponadto powłoki, farby i procesy wykończeniowe o dużej wydajności chronią powierzchnie systemów napędowych oraz zapewniają estetyczny i jednolity wygląd.

Farby mogą chronić środowisko

Do wykończeń lakierniczych firma Nord używa najnowszej generacji farb o wysokiej zawartości cząstek stałych, które skutecznie ograniczają emisję rozpuszczalników, znacznie poniżej limitów wymaganych przez normy. Tego typu farby zawierają do 80% substancji stałych i łączą korzystne właściwości lakierów wodnych w zakresie emisji z funkcjonalnością materiałów powłokowych na bazie rozpuszczalników. Ponadto niższy udział rozpuszczalnika, wynoszący zaledwie 20%, pozwala na bardzo krótkie czasy schnięcia podczas produkcji, co stanowi decydującą przewagę nad systemami powłok lakierniczych na bazie wody.

Dla przemysłu elektrycznego Nord oferuje solidne i trwałe powłoki proszkowe. Zabezpieczone w ten sposób powierzchnie są odporne na uderzenia, zarysowania i ścieranie oraz na warunki atmosferyczne i chemikalia, stanowiąc jeszcze bardziej wytrzymałe rozwiązanie niż standardowe powłoki lakiernicze Nord. Właściwości antystatyczne farb proszkowych przewodzących prąd zapobiegają ładowaniu elektrostatycznemu produktów napędowych, dzięki czemu przestoje są ograniczone do minimum. Kolejną zaletę stanowi fakt, że powłoki proszkowe nie zawierają rozpuszczalników, co ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska.

Obróbka powierzchni nsd tupH

Obróbka powierzchni nsd tupH stanowi preferowaną technologię w przypadku rygorystycznych wymagań dotyczących zabezpieczenia powierzchni i ochrony antykorozyjnej. Zastosowanie specjalnej metody sprawia, że powierzchnia staje się twardsza i odporna na korozję, a aluminium zaczyna zachowywać się jak stal nierdzewna, biorąc pod uwagę skuteczność ochrony antykorozyjnej. Właściwie nie jest to powłoka, ale rodzaj obróbki powierzchni, który tworzy warstwę ochronną trwale związaną z materiałem podłoża, dzięki czemu nic nie może się oderwać ani odpaść - uszkodzenia pozostają ograniczone lokalnie i nie rozprzestrzeniają się. Zabezpieczone napędy są łatwe w czyszczeniu i w dużej mierze odporne na działanie kwasów i zasad. Możliwe jest nawet użycie myjek wysokociśnieniowych lub zastosowanie agresywnych mediów.

Obróbka nsd tupH jest dostępna w przypadku większości modułowych systemów napędowych Nord wykonanych z aluminium. Nadają się one nie tylko do zastosowań o podwyższonych wymaganiach higienicznych w sektorze spożywczym, ale także do różnych aplikacji w przemyśle przetwórczym i farmaceutycznym. Stosowane są zarówno w przenośnikach taśmowych, pompach, mieszalnikach czy mieszadłach, jak i w oczyszczalniach ścieków oraz myjniach samochodowych.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę