Nowy napęd FAULHABER do zastosowań medycznych

Nowy napęd FAULHABER do zastosowań medycznych Faulhaber

FAULHABER opracowała nową sterylizowalną serię silników 2057…BA przeznaczonych do zastosowań medycznych. W wariancie pracującym bez czujników napędy mogą wytrzymywać ponad 1500 cykli autoklawu. Są zoptymalizowane dla dużych prędkości do 65 000 obr/min, które są wymagane na przykład w końcówkach przyrządów dentystycznych.

Silniki serii 2057…BA wyposażono w odporną na wilgoć obudowę ze stali nierdzewnej. Podczas procesu konstrukcyjnego silniki zostały dokładnie przetestowane na odporność na obciążenia występujące w trakcie autoklawu. W oparciu o te testy zagwarantowano możliwość wytrzymania bez uszkodzeń typowo1000 cykli autoklawu dla standardowego silnika. Dla wariantu pracującego bez czujnika wartość ta wynosi 1500 cykli .

Silniki pracujące z autoklawem są często stosowane w końcówkach przyrządów dentystycznych lub w narzędziach chirurgicznych. W tych przypadkach wymagane są na ogół bardzo duże prędkości. Seria 2057…BA uzyskuje prędkości do 65000 obr/min.

Inne zastosowania dla tego rodzaju silników znajdziemy w takich urządzeniach medycznych jak respiratory. Podobnie jak wszystkie silniki FAULHABER, modele tej serii charakteryzują się dużymi wartościami mocy w odniesieniu do swojej wielkości. Tym samym idealnie nadają się do zastosowań o małej przestrzeni instalacyjnej. Ich niewielki ciężar czyni je specjalnie przydatnymi dla końcówek przyrządów którymi lekarze i dentyści wykonują precyzyjne zadania trwające często kilka godzin.

Źródło: Faulhaber

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę