Nowy falownik przemysłowy Kostal PIKO CI 100

Nowy falownik przemysłowy Kostal PIKO CI 100 Kostal

Wraz z modelem PIKO CI 100 firma Kostal wprowadza na rynek wydajne uzupełnienie serii falowników przemysłowych PIKO CI.

PIKO CI: Historia sukcesu wydajnego rozwiązania

PIKO CI 100 stanowi pasującą odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na coraz wydajniejsze falowniki przemysłowe. Po wprowadzeniu do obrotu w 2020 r. modele PIKO CI w ciągu kilku miesięcy ugruntowały swoją pozycję w roli nowej i popularnej serii urządzeń w ofercie Kostal.

Zakończone sukcesem wprowadzenie na rynek i utrzymujący się wysoki popyt na duże klasy wydajności były dla firmy Kostal wystarczającym powodem dla rozszerzenia serii o urządzenie o mocy 100 kW.

Zamówienia na model PIKO CI 100 można składać już teraz, natomiast jego dostawa nastąpi na początku przyszłego roku.

PIKO CI 100: Wydajność, bezpieczeństwo, elastyczność

Model PIKO CI 100 jest standardowo wyposażony w liczne funkcje i właściwości, które sprawiają, że staje się optymalnym modułem wydajnej instalacji fotowoltaicznej.

Oprócz wysokiej mocy 100 kW w modelu PIKO CI 100 szczególny nacisk położono również na bezpieczeństwo. Urządzenie zostało na przykład wyposażone w funkcję wykrywania łuku elektrycznego ze zautomatyzowanym zgłaszaniem zdarzeń w celu zapewniania maksymalnego bezpieczeństwa.

Dodatkowo częścią jego wyposażenia są ograniczniki przepięć typu 2 po stronach AC i DC. A wyłącznik AC Smart Switch pozwala na samodzielne odłączenie od sieci, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podobnie jak jego mniejsi bracia, model CI 100 można komfortowo uruchamiać za pośrednictwem aplikacji PIKO CI. A dzięki układowi rojowemu urządzenie zapewnia maksymalną elastyczność w przypadku rozbudowy większych instalacji fotowoltaicznych.

PIKO CI 100: Nie ma rzeczy niemożliwych

Model PIKO CI to prawdziwie wydajne rozwiązanie o niezwykle wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki skalowalnej mocy 100 kW jest optymalnie przygotowany do spełniania wymagań stawianych przez dostawcę usług EPC lub projektanta.

Ponadto stanowi doskonały falownik dla użytkowników komercyjnych dążących do uzyskania samowystarczalności lub jako źródło zysku dzięki taryfie gwarantowanej.

Model PIKO CI ma ugruntowaną pozycję również w rolnictwie i w niezawodny sposób zapewnia samowystarczalne gospodarowanie.

Dzięki wytrzymałej obudowie z certyfikatem IP66 model PIKO CI 100 może być bezproblemowo stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również na elewacjach zewnętrznych i otwartych przestrzeniach.

Wykorzystanie maksymalnych możliwości dzięki kompatybilności z magazynami

Doskonałym uzupełnieniem modelu PIKO CI są kompatybilne magazyny. Dzięki nim generowana energia solarna może być wykorzystywana również w późniejszym czasie.

W kombinacji z PLENTICORE BI użytkownik może wybierać spośród magazynów energii wielu renomowanych producentów. Przegląd wszystkich kompatybilnych magazynów znajduje się tutaj.

Zalecanym rozwiązaniem do optymalnego sterowania i monitorowania jest integracja licznika Kostal Smart Energy Meter, który udostępnia wszystkie istotne dane pomiarowe magazynu energii.

Właściwa wielkość dla każdego zastosowania – rodzina PIKO CI

Do urządzenia PIKO CI 100 dołączają dostępne już na rynku modele PIKO CI 30, 50 oraz 60 z odpowiadającymi tym liczbom mocami w kW. Układ rojowy pozwala na dowolne łączenie tych urządzeń ze sobą w celu skalowania żądanej mocy. PIKO CI 100 zyskuje nową twarz marki Kostal - pasującą do falownika PLENTICORE i skrzynki ściennej ENECTOR firmy Kostal.

Falownik PIKO CI 100 stanowi kolejny wielki krok firmy Kostal, gdyż w ten sposób znacznie rozszerzany jest zakres mocy falowników Kostal. Tym samym Kostal oferuje pasujące urządzenie dla każdych wymagań oraz każdego zastosowania w zakresie mocy od 2 do 100 kW. Model PIKO CI 100 można zamawiać u wszystkich przedstawicieli handlowych w sieci dystrybucji Kostal. Dostawa nastąpi w 2024 r.

Źródło: Kostal

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę