Nowe globalne porozumienie pomiędzy Farnell a Piera Systems

Nowe globalne porozumienie pomiędzy Farnell a Piera Systems Farnell

Farnell podpisał nowe porozumienie dystrybucyjne z Piera Systems na sprzedaż rodziny bardzo dokładnych czujników cząstek stałych — Intelligent Particle Sensor („IPS”). Oferują one wyjątkową precyzję przy niskich kosztach i zostały zaprojektowane z myślą o łatwej integracji, co czyni je realną opcją do szerokiego zastosowania w różnych środowiskach, takich jak biura, szpitale, szkoły oraz inne. 

Nacisk na monitorowanie jakości powietrza wrasta w miarę jak świat zmaga się ze skutkami pandemii i pilną potrzebą rozwiązania problemu zmian klimatycznych. Jakość powietrza w pomieszczeniach ma bezpośredni i znaczący wpływ na zdrowie ludzi — od zmniejszenia produktywności po wywoływanie poważnych chorób. Najmniejsze cząsteczki, o rozmiarze poniżej 1 mikrona, są najbardziej niebezpieczne, ponieważ są łatwo wchłaniane do krwiobiegu. Czujniki IPS od Piera Systems posiadają niezależny certyfikat potwierdzający, że wykrywają te sub-mikronowe cząstki z dokładnością do PM.01, w porównaniu z większością innych czujników, które podają jedynie wartości szacunkowe.

Są to bardzo czułe optoelektroniczne czujniki cząstek, które wykorzystują technologię odczytu zliczania fotonów. Dzięki kompaktowej budowie oraz niskiemu zużyciu energii czujnik IPS może szybko gromadzić i odczytywać dane, a jednocześnie identyfikować cząstki stałe na podstawie ich wielkości. Czujnik występuje w trzech modelach (seria 3, 5 i 7), z których każdy ma inną liczbę pojemników wyjściowych. Regulacja czułości pozwala na uzyskanie najwyższej dokładności i wszechstronności.

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Piera Systems w celu dostarczenia dokładnych danych o jakości powietrza klientom na całym świecie – powiedziała Sarah Priebe, product segment leader w Farnell. – Nasza współpraca z Piera Systems pozwoli nam na dotarcie do nowych rynków i nowych zastosowań dzięki niskim kosztom i wysokiej dokładności czujników IPS

Porozumienie z Farnell stanowi ogromny kamień milowy na naszej drodze do dostarczania bardziej kompletnych rozwiązań w zakresie jakości powietrza i poprawy wyników zdrowia – powiedział Vin Ratford, dyrektor generalny Piera Systems. – Jesteśmy podekscytowani możliwością wykorzystania globalnego zasięgu Farnell w celu dostarczenia tej przełomowej technologii jakości powietrza do klientów na całym świecie.

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę