Nowa seria stałoogniskowych kamer kopułkowych od Axis

Nowa seria stałoogniskowych kamer kopułkowych od Axis Axis Communications

Axis Communications prezentuje nową serię kamer kopułkowych AXIS M32, pozwalających na przeprowadzanie zaawansowanych analiz na brzegu sieci. Kamery te posiadają fabrycznie wbudowaną aplikację AXIS Object Analytics, która umożliwia detekcję i klasyfikację obiektów z podziałem na ludzi, pojazdy oraz typy pojazdów.

AXIS M3215-LVE i AXIS M3216-LVE oparte na procesorze ARTPEC-8, oferują jakość obrazu o rozdzielczości odpowiednio 2 MP i 4 MP. Dzięki technologiom Axis Lightfinder, Axis Forensic WDR oraz Axis OptimizedIR urządzeniom niestraszne są nawet najtrudniejsze warunki oświetleniowe – szczegóły są widoczne nawet przy słabym świetle. Ponadto kamery przystosowane są do wykonywania zaawansowanych obliczeń, dzięki odpowiednio dużej pamięci masowej. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości danych na brzegu sieci. Dodatkowo dzięki obsłudze platformy ACAP w wersji 4 do systemu można doinstalować dedykowane aplikacje oparte na głębokim uczeniu. 

Kamery te zostały wykonane w klasie IK10 i wyposażone w dodatkową osłonę pogodową, co zabezpiecza je przed działaniem mocnego słońca, deszczu oraz śniegu. Zawierają także wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa, takie jak Axis Edge Vault, która chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza uwierzytelnianie produktów Axis w sieci.

Najważniejsze cechy:

  • Jakość obrazu o rozdzielczości 2 MP i 4 MP 
  • Aplikacje Lightfinder, Forensic WDR i OptimizedIR 
  • Obsługa zaawansowanych analiz brzegowych
  • Złącza audio i we/wy
  • Wbudowane cyberzabezpieczenia

Źródło: Axis Communications

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę