Nowości w ofercie Axis Communications

Nowości w ofercie Axis Communications Pixabay

Axis Communications poszerzył swoją ofertę o dwie innowacje, które umożliwiają połączenie analiz wideo wykonywanych na brzegu sieci i na serwerze, oraz metod głębokiego uczenia. Technologia Axis Scene Intelligence pozwala na jeszcze wydajniejszą i precyzyjniejszą detekcję oraz klasyfikację obiektów, a dzięki udoskonalonej wersji funkcji Smart Search przeszukiwanie baz danych jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie.

Technologia Axis Scene Intelligence wykorzystuje dziesięciolecia doświadczeń firmy Axis w zakresie przetwarzania obrazu i analiz brzegowych oraz opracowany przez firmę procesor, zawierający specjalną jednostkę wyposażoną w funkcje głębokiego uczenia. Pozwala to na tworzenie jeszcze wydajniejszych narzędzi analitycznych pracujących na brzegu sieci. Axis Scene Intelligence wykorzystuje do analiz algorytmy sprawdzone i wytrenowane w rzeczywistych środowiskach. Umożliwia to uzyskanie niezwykle wiarygodnych metadanych, nawet w najtrudniejszych warunkach dozoru – takich jak słabe oświetlenie czy szeroki zakres dynamiki obserwowanego obiektu – oraz w znaczny sposób wpływa na zmniejszenie liczny fałszywych alarmów.

Dzięki funkcji analiz na brzegu sieci możliwe są precyzyjniejsze śledzenie oraz szczegółowa klasyfikacja obiektów. Wykorzystanie funkcji analiz brzegowych obniża dodatkowo koszty instalacji oraz utrzymania systemu poprzez zmniejszenie liczby wymaganych serwerów oraz mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową. Najwyższej jakości metadane dostarczane dzięki technologii Axis Scene Intelligence umożliwiają szybkie, łatwe i skuteczne przeszukiwanie zarejestrowanego materiału wizyjnego.

Technologia Axis Scene Intelligence ma otwarty interfejs i jest zgodna ze specyfikacją ONVIF. Najważniejsze cechy Axis Scene Intelligence to: lepsza wydajność analiz, minimalna liczba fałszywych alarmów, szczegółowa klasyfikacja obiektów, szybkie i skuteczne wyszukiwanie i obniżka kosztów oraz oszczędność przepustowości i pamięci masowej.

Wraz z Axis Scene Intelligence Axis udostępnia zaktualizowaną wersję funkcji Smart Search, która jest dostępna w oprogramowaniu do zarządzania materiałem wizyjnym AXIS Camera Station. Smart Search 2 wykorzystuje dane na temat ruchu obiektów pochodzące z kamery Axis, które są dodatkowo przetwarzane przy użyciu mechanizmów uczenia maszynowego i głębokiego uczenia, aby umożliwić szybką klasyfikację takich obiektów jak: osoby, samochody osobowe i ciężarowe oraz rowery, a także lepszą identyfikację kolorów.

Smart Search 2 współpracuje z większością kamer IP Axis i nie wymaga dodatkowego sprzętu ani oprogramowania. Najważniejsze funkcje Smart Search to: połączenie analiz wideo wykonywanych na brzegu sieci i na serwerze oraz metod głębokiego uczenia na potrzeby detekcji, klasyfikacji i wyszukiwania, rozbudowana lista filtrów wyszukiwania (m.in.: osoby, pojazdy i kolory), łatwy przegląd wszystkich wyników wyszukiwania i możliwość jednoczesnego używania w kilku kamerach Axis

Najnowszą wersję AXIS Camera Station, zawierającą funkcję Smart Search, można pobrać ze stron Axis Communications.

Źródło:  Axis Communications

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę