Northvolt otwiera się w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

Northvolt otwiera się w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu Northvolt

Northvolt, producent komórek i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, podjął decyzję o utworzeniu w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT. 

Firma Northvolt szybko się rozwija i aktualnie zatrudnia 5500 pracowników. W dającej się wydostać przyszłościowej części rozszerzenia i wzrostu zatrudnienia, będzie ona dostępna w Europie, gdzie są już łącza bateryjne w pierwszej gigafabryce w Szwecji oraz planowana jest budowa instalacji produkcyjnej o skali w Niemczech. Spółka pomocnicza jest także do realizacji inwestycji w Kanadzie.

Z możliwością spełnienia wymagań ogłoszeniowych kolejnego kroku milowego w rozwoju działalności Northvolt w Polsce. Istniejące doświadczenie związane z funkcjonowaniem firmy w Gdańsku zostało udowodnione, że jest to dobre miejsce do inwestowania, przede wszystkim z uprawnieniami wykonawczymi i zaangażowanymi pracownikami, którzy mieszkają w zasięgu – mówi Robert Chryc-Gawrychowski, prezes polskiej spółki Northvolt.

Szybki rozwój Northvoltu w naszym ośrodku, będącym dobrymi warunkami rozwoju dla światowego biznesu z branżami. Doceniam, że dzięki rozbudowie podstawowej operacji Northvolt o nowoczesne centrum R&D i SSC Pomorze stanie się jeszcze ważniejszą lokalizacją na globalnej mapie naszego inwestora – zaznacza Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Centrum Skalowania Biznesu (Northvolt Global Scaling Services) na rzecz spółki na szybkie tempo wzrostu oraz na pierwotnym poziomie, dostępnym dla rozwoju i samej firmy.

Członkowie nowej spółki będą wspierani przez firmę Northvolt w takich obszarach, jak: finanse i księgowość, zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi IT oraz HR. Organizacja do funkcjonowania oraz zrównoważony rozwój firmy.

Nasze ambicje związane z Northvolt Global Scaling Services działają daleko poza szerokim zakresem usług Centrum Usług Wspólnych. Uruchomiono kluczową funkcję w realizacji aspiracji rozwojowych Northvolt. Staniemy się centrum tworzenia wartości, dzięki wytworzeniu świadczeniu usług i najnowocześniejszemu zarządzaniu procesami – dodanie Alexander Streif, wiceprezes ds. doskonałe rozwiązanie dostaw i skalowania biznesu w Northvolt.

Rekrutacja do Centrum Skalowania Biznesu już się zużyła, a substancja wyczerpana do końca 2024 r. zamieszkać około 90 osób.

Od początku działalności Northvolt w Gdańsku ważne wsparcie od Invest in Pomerania. Począwszy od zastosowania pomocy w wyborze miejsca i uruchomienia, uruchomienia z inicjatyw koordynowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza opiekowali się kluczową inwestycją dotyczącą potencjalnego potencjału. Praca z Northvolt jest 199 projektem Invest in Pomerania, co oznacza, że ​​inicjatywa już wkrótce przekroczy imponującą lokalizację 200 zrealizowanych projektów inwestycyjnych w województwie pomorskim.

Źródło: Northvolt

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę