Niezawodne napędy Festo z prowadzeniem DFM

Udostępnij:

Napędy z prowadzeniem DFM firmy Festo charakteryzują się licznymi zaletami, w tym m.in. optymalną charakterystyką prowadzenia, dużą elastycznością, wytrzymałością oraz niezawodnością działania.

Do podstawowych zalet tego rodzaju napędu również jego kompaktowe wymiary, duża żywotność, różne opcje montażu, dwa warianty łożyskowania, dokładne prowadzenie i system modułowy.

Dzięki dwóm wersjom prowadnic napęd DFM może przenosić średnio o ponad 100% większe obciążenia niż inne napędy, a elastyczne dopasowanie do każdej aplikacji zapewnione jest dzięki różnym opcjom montażu i przyłączy pneumatycznych.

Kompaktowa konstrukcja połączenia liniowego i mocnej jednostki prowadzącej zapewnia napędowi DFM możliwość przenoszenia dużych obciążeń, a zajmuje jednocześnie niewielką przestrzeń roboczą, dzięki czemu może on być wykorzystany w większości aplikacji przemysłowych, w których jest ograniczona ilość miejsca.

Do typowych zastosowań napędów z prowadzeniem DFM należą aplikacje jednoosiowe bądź proste aplikacje wieloosiowe. Napęd DFM doskonale nadaje się np. do chwytania komponentów do dalszego ich przetwarzania. Umożliwia podnoszenie i przenoszenie detali ważących nawet ponad 200 kg, może też służyć do pewnego i bezpiecznego zatrzymywania obciążeń do 150 kg.Źródło: Festo

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Systemy napędowe i mechatronika

Napędy


etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również