NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023

NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023 PCI

Już wkrótce odbędzie się trzecia edycja NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. Wydarzenie, które odbędzie się 7-8 października w siedzibie Polskiego Centrum Innowacji w Rzeszowie (PCI), przynosi okazję do eksploracji kosmicznych tajemnic i stworzenia przyszłości razem z NASA. Tym bardziej, że znane już są wyzwania, z którymi zmierzą się uczestnicy.

W tym roku NASA postawiła przed uczestnikami wiele niezwykłych wyzwań kreatywnych, artystycznych, gamingowych, wykorzystujących sztuczną inteligencję, multimedialnych, a także związanych z ekologią. Jednym z nich jest stworzenie krótkiego filmu, który pokaże, jak rozwój misji kosmicznej Artemis II wpływa na Ciebie i Twoją społeczność. Innym wcielenie się w Jamesa Camerona czy George’a Lucasa i zaprojektowanie własnego świata nadającego się do zamieszkania.

Kolejnym fascynującym wyzwaniem jest "Stwórz dzieło sztuki SARt". Tutaj nauka spotyka się z twoją kreatywnością – zadanie polega na stworzeniu grafiki opartej na danych radaru z syntetyczną aperturą (SAR), które pomagają badaczom analizować Ziemię. Możesz stworzyć obraz, wideo, czy nawet model 3D. Możesz też wcielić się w Biuro Turystyki między Planetarnej.

Dla Kogo To Wydarzenie?

To wydarzenie jest dla każdego. Nie trzeba być kosmicznym ekspertem ani profesjonalnym programistą. 

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia. Niezależnie od tego, czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem, czy pracujesz sam czy w zespole – dostaniesz od nas pełne wsparcie – mówi Kacper Moczarny, Local Lead NASA Space Apps Challenge Rzeszów.

Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o 40 tys. zł podczas wydarzenia oraz trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Rok temu kosmiczny hackathon cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a projekt laureatów został wyróżniony globalnie przez NASA. 

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę