Napędy ekstruderów do branży tworzyw sztucznych

Producenci z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych doceniają długi okres eksploatacji, niskie koszty utrzymania i konserwacji oraz wysoką efektywność energetyczną systemów napędowych Nord Drivesystemes. Firma oferuje napędy do ekstruderów (wytłaczarek) zoptymalizowane do pracy w ciężkich warunkach.

Wytłaczanie stało się najważniejszą techniką produkcyjną w sektorze przetwórstwa tworzyw termoplastycznych. Wysoko wydajne przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE firmy Nord Drivesystemes zapewniają właściwy rodzaj napędu wymagany dla ekstruderów (wytłaczarek). 

Firma Nord oferuje również kompletne rozwiązania napędowe dla ekstruderów. Umożliwia to dostosowanie produktów do prawie wszystkich popularnych wymiarów połączeń. Odpowiednio dobrane łożyska wzdłużne zapewniają bezpieczne przenoszenie sił procesowych i długi okres eksploatacji. Kilka wariantów łożysk pozwala optymalnie dopasować napędy w wersji ”dla ekstruderów” do wałów i specyficznych wymagań klientów. Daje to konstruktorom instalacji i producentom tworzyw sztucznych możliwość opracowania bezpiecznych i niezawodnych jednostek napędowych, które są wyjątkowo wszechstronne. 

Napędy dostosowane do wymogów ekstruderów są dostępne z przekładniami przemysłowymi MAXXDRIVE w wielkościach od 5 do 11 z nominalnym momentem obrotowym od 15 do 75 kNm.

Źródło: Nord Drivesystemes

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę