Farnell udostępnia inżynierom czujniki ciśnienia od Superior Sensor Technology

Farnell udostępnia czujniki ciśnienia Superior Sensor Farnell

Architektura NimbleSense od Superior Sensor Technology oferuje inżynierom w pełni zintegrowane rozwiązanie do wykrywania ciśnienia, zapewniające wyższą dokładność i możliwości specyficzne dla aplikacji od razu po wyjęciu z pudełka.

Firma Farnell ogłosiła zawarcie umowy dystrybucyjnej z Superior Sensor Technology, pionierem w dziedzinie czujników ciśnienia dostosowanych do konkretnych zastosowań na rynku medycznym, przemysłowym i HVAC.

Inżynierowie często stają przed wyzwaniem znalezienia konfigurowalnych systemów czujników ciśnienia do swoich konkretnych potrzeb. Tradycyjne czujniki wymagają znacznego czasu i wysiłku, by odpowiednio je dostosować, co niekiedy może prowadzić do opóźnień w realizacji projektu.

Produkty Superior Sensor oparte są na autorskiej architekturze NimbleSense, która zamienia czujnik ciśnienia w pełni zintegrowany moduł łączący czujnik MEMS z dodatkowymi obwodami i oprogramowaniem. Architektura NimbleSense od Superior Sensor zapewnia w pełni zintegrowane rozwiązania zgodne ze specyficznymi wymaganiami, dzięki czemu jest bardziej wydajną i opłacalną opcją dla inżynierów.

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować inżynierom czujniki ciśnienia z modułową architekturą zapewniającą unikalne funkcje w oparciu o końcowe zastosowanie. Nasza podstawowa technologia charakteryzuje się imponująco niskim poziomem szumów, zapewniając wyższą dokładność. Dzięki integracji zaawansowanych funkcji, takich jak sterowanie w pętli zamkniętej, przełącznik ciśnienia, filtr zaporowy i zaawansowane filtrowanie cyfrowe, nasze czujniki eliminują potrzebę korzystania z zewnętrznych projektów – powiedział Anthony Gioeli, wiceprezes ds. marketingu w Superior Sensor Technology. – Klienci mogą również skorzystać z programowalnych funkcji, takich jak filtrowania przepustowości i zmiennych zakresów ciśnienia, co pozwala im na dalszą optymalizację czujników ciśnienia.

Superior Sensor Technology oferuje szereg specyficznych dla użytkowania czujników ciśnienia dla różnych branż, w tym HVAC, zastosowań przemysłowych, wentylatorów medycznych, urządzeń CPAP do bezdechu sennego, spirometrów i UAV. Produkty Superior Sensors są obecnie dostępne w Farnell w regionie EMEA, Newark w Ameryce Północnej i element14 w regionie APAC.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę