Monitorowanie i optymalizacja procesów w minutę

WeASSIST – monitorowanie i optymalizacja procesów w minutę Werma

Firma Werma wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie międzybranżowe WeASSIST, które jest przeznaczone do monitorowania i optymalizacji wszystkich procesów.

WeASSIST to innowacyjne rozwiązanie typu plug & play, które umożliwia ciągłe i kompleksowe monitorowanie wszystkich procesów produkcyjnych i logistycznych. Jest oparte na chmurze, łatwe w instalacji, możliwe do zastosowania w istniejącej infrastrukturze (na maszynach, w różnych systemach, obszarach logistycznych czy na stacjach roboczych) i charakteryzuje się dużą skalowalnością. Zapewnia ponadto transparentność, cyfrowo i w czasie rzeczywistym. Pomaga identyfikować problemy przed ich pojawieniem się, co przyczynia się do nieustannej optymalizacji procesów. 

Monitorowanie i optymalizacja procesów w czasie rzeczywistym

WeASSIST to rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorstw, które dążą do osiągnięcia pełnej transparentności w całym łańcuchu wartości. Międzybranżowe rozwiązanie pozwala szybko, łatwo i bez większych nakładów na instalację czy programowanie urzeczywistnić sieci i Przemysł 4.0. Dzięki temu można w prosty sposób wdrożyć kompleksowe monitorowanie i stałą optymalizację wszystkich procesów produkcyjnych – w formie cyfrowej, opartej na chmurze i skalowalnej w dowolnym momencie.

System wyświetla wszystkie istotne dane, niezależnie od ich źródła (producent, typ i wiek maszyn czy stacji roboczych). W odróżnieniu od skomplikowanych systemów MDC/MES czy rozwiązań IoT, WeASSIST pozwala łatwo zidentyfikować i ocenić każdą możliwość optymalizacji – w czasie rzeczywistym i z dowolnego miejsca.

panel HMI
WeASSIST umożliwia tworzenie dokumentacji i raportów w celu stałej optymalizacji procesów – a wszystko to po naciśnięciu przycisku

Szybkie przygotowanie do działania

Oparte na chmurze rozwiązanie, które można w każdej chwili dodać do istniejącej infrastruktury, umożliwia optymalizację procesu w ciągu jednej minuty: wystarczy zintegrować sprzęt ze stacjami roboczymi lub maszynami i aktywować dostęp do oprogramowania. Następnie należy skonfigurować urządzenia, oprogramowanie i poszczególne kokpity, a także przypisać role oraz użytkowników. Wszystkie zintegrowane maszyny i stacje robocze będą natychmiast wysyłać swój status bezpośrednio do oprogramowania za pośrednictwem bramki. Umożliwia to natychmiastowe identyfikowanie problemów i stałą optymalizację procesów w oparciu o przeprowadzane na bieżąco analizy.

Dzięki temu WeASSIST oferuje natychmiastową i pełną transparentność wszystkich stacji roboczych, maszyn i systemów oraz prezentuje raporty, dzięki czemu ciągła optymalizacja procesów staje się niezwykle łatwa. System jest elastyczny i można go włączyć do istniejącej infrastruktury w dowolnym momencie, co pozwala w prosty sposób unowocześnić wykorzystywane już maszyny czy stacje robocze.

smartfon, tablet, panel HMI
Czy to na maszynach, w systemach, obszarach logistycznych czy na stacjach roboczych – WeASSIST od WERMA zapewnia transparentność, cyfrowo i w czasie rzeczywistym

Skalowalne i modułowe rozwiązanie

WeASSIST oferuje wszystko, co potrzebne jest do wdrożenia optymalizacji procesów w oparciu o konkretne wymagania. Niezależnie od tego, czy będzie to mała, czy duża instalacja. Rozwiązanie to daje się łatwo skalować, a dzięki modułowej budowie można je w każdej chwili dostosować do konkretnych infrastruktur produkcyjnych lub wysyłkowych. 

Konfiguracja wspomagana oprogramowaniem umożliwia wybranie spersonalizowanych opcji sterowania i wizualizacji. Dzięki temu można bez wysiłku dopasować system do własnych procesów i konkretnej sytuacji. 

Źródło: Instom

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę