Mobile Industrial Robots łączy siły z CSi palletising

Mobile Industrial Robots łączy siły z CSi palletising MiR

Mobile Industrial Robots A/S poinformował o nawiązaniu partnerstwa integracyjnego z CSi palletising. Ta mająca siedzibę w Niderlandach spółka zapewnia rozwiązania paletyzacyjne wykorzystywane na końcach linii produkcyjnych. Z jej produktów korzystają wiodące firmy z branży FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods – produkty szybkozbywalne) i CPG (ang. Consumer Packaged Goods – towary codziennego użytku). Pierwszym efektem nowej współpracy jest paletyzator wysokopoziomowy CSi palletising zintegrowany z autonomicznym robotem mobilnym MiR 1350. Umożliwia to pełną automatyzację transportu ciężkich palet w zakładach FMCG/CPG.

W celu przetransportowania produktów gotowych domagazynów i dostarczania pustych palet do maszyn, paletyzator CSi Taros był wcześniej sprzęgany z kilkoma przenośnikami. Obecnie firma zintegruje służące do transportu palet autonomiczne roboty MiR z pojedynczym przenośnikiem – do magazynu lub do stanowiska zasilania owijarki do palet. Całe rozwiązanie będzie gładko współpracowało z wykorzystywanymi przez klienta systemami automatyki (ERP/WMS). 

–  Infrastruktury nieelastyczne, często obejmujące trudne do przemieszczenia przenośniki, w sytuacji gdy trzeba zmienić układ przestrzenny zakładu, powinny odejść do lamusa. Z tego powodu szukaliśmy bardziej autonomicznego, elastyczniejszego sposobu przemieszczania gotowych towarów – powiedział Jan de Bruijn, prezes CSi Group. – Autonomiczne roboty mobilne umożliwiają zwiększenie sprawności i oferują ogromne możliwości pełnej automatyzacji prac związanych z paletyzacją. Mając za partnera MiR, wprowadzamy na rynek kolejną generację rozwiązań paletyzacyjnych przeznaczonych dla firm FMCG z całego świata.

Robot MiR 1350, mogący samodzielnie przewozić ładunki o masie do 1350 kg, bezpiecznie i bezkolizyjnie przemieszcza się wśród ludzi i innych urządzeń transportowych w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. MiR 1350 – podobnie jak tworzone przez MiR roboty AMR o mniejszej ładowności, które również mogą współpracować z rozwiązaniami paletyzacyjnymi CSi – jest wyposażony w czujniki, kamery 3D i najnowsze technologie laserowego skanowania przestrzeni zapewniające mu widzenie w zakresie 360 stopni. Dzięki temu może się przemieszczać i pracować dokładnie i bezpiecznie.

Grafika

MIR1350 projektowano w zgodności z najnowszymi normami bezpieczeństwa przemysłowego, w tym: ISO 3691-4 i ANSI/RIA R15.08-1-2020. Wraz z MiR 600 jest pierwszym na rynku AMR o klasie szczelności IP52. Oznacza to zabezpieczenie wnętrza urządzenia przed dostawaniem się do niego pyłów i kropli wody, a tym samym wysoką sprawność i niezawodność jego działania na końcach linii produkcyjnych i w magazynach.

Partnerstwo otwiera przed AMR-ami nowe zastosowania w FMCG oraz innych branżach. CSi palletising z sukcesem zaprezentowała na targach Fachpack 2021 w Niemczech swoje zbudowane z wykorzystaniem robota MIR1350 rozwiązanie Taros. Co więcej, firma wdrożyła już u klientów automatyzację na różnych poziomach.

Grafika

CSi palletising posiada systemy, które są bezpośrednio połączone z procesami produkcyjnymi klientów. Dzięki temu integracja naszych AMR z tymi procesami odbywa się całkowicie gładko, ponieważ wykorzystują one już pewne ich elementy – stwierdził Vladimir Vovk, dyrektor globalnej obsługi klientów FMCG w Mobile Industrial Robots. – W miarę poznawania przez firmy korzyści, które roboty mobilne mogą przynieść ich działalności, jak: elastyczność, wzrost bezpieczeństwa i wydajności pracy, zaczynają zauważać też inne możliwe dla nich zastosowania. A my odkrywamy, że są one praktycznie nieskończone i wspólnie z CSi możemy pomóc dostrzec je firmom z branż FMCG/CPG.

Źródło: MIR

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę