elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Mobile Industrial Robots łączy siły z CSi palletising

MiR
Reklama
Reklama

Mobile Industrial Robots A/S poinformował o nawiązaniu partnerstwa integracyjnego z CSi palletising. Ta mająca siedzibę w Niderlandach spółka zapewnia rozwiązania paletyzacyjne wykorzystywane na końcach linii produkcyjnych. Z jej produktów korzystają wiodące firmy z branży FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods – produkty szybkozbywalne) i CPG (ang. Consumer Packaged Goods – towary codziennego użytku). Pierwszym efektem nowej współpracy jest paletyzator wysokopoziomowy CSi palletising zintegrowany z autonomicznym robotem mobilnym MiR 1350. Umożliwia to pełną automatyzację transportu ciężkich palet w zakładach FMCG/CPG.

W celu przetransportowania produktów gotowych domagazynów i dostarczania pustych palet do maszyn, paletyzator CSi Taros był wcześniej sprzęgany z kilkoma przenośnikami. Obecnie firma zintegruje służące do transportu palet autonomiczne roboty MiR z pojedynczym przenośnikiem – do magazynu lub do stanowiska zasilania owijarki do palet. Całe rozwiązanie będzie gładko współpracowało z wykorzystywanymi przez klienta systemami automatyki (ERP/WMS). 

–  Infrastruktury nieelastyczne, często obejmujące trudne do przemieszczenia przenośniki, w sytuacji gdy trzeba zmienić układ przestrzenny zakładu, powinny odejść do lamusa. Z tego powodu szukaliśmy bardziej autonomicznego, elastyczniejszego sposobu przemieszczania gotowych towarów – powiedział Jan de Bruijn, prezes CSi Group. – Autonomiczne roboty mobilne umożliwiają zwiększenie sprawności i oferują ogromne możliwości pełnej automatyzacji prac związanych z paletyzacją. Mając za partnera MiR, wprowadzamy na rynek kolejną generację rozwiązań paletyzacyjnych przeznaczonych dla firm FMCG z całego świata.

Reklama

Robot MiR 1350, mogący samodzielnie przewozić ładunki o masie do 1350 kg, bezpiecznie i bezkolizyjnie przemieszcza się wśród ludzi i innych urządzeń transportowych w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. MiR 1350 – podobnie jak tworzone przez MiR roboty AMR o mniejszej ładowności, które również mogą współpracować z rozwiązaniami paletyzacyjnymi CSi – jest wyposażony w czujniki, kamery 3D i najnowsze technologie laserowego skanowania przestrzeni zapewniające mu widzenie w zakresie 360 stopni. Dzięki temu może się przemieszczać i pracować dokładnie i bezpiecznie.

Grafika

MIR1350 projektowano w zgodności z najnowszymi normami bezpieczeństwa przemysłowego, w tym: ISO 3691-4 i ANSI/RIA R15.08-1-2020. Wraz z MiR 600 jest pierwszym na rynku AMR o klasie szczelności IP52. Oznacza to zabezpieczenie wnętrza urządzenia przed dostawaniem się do niego pyłów i kropli wody, a tym samym wysoką sprawność i niezawodność jego działania na końcach linii produkcyjnych i w magazynach.

Reklama

Partnerstwo otwiera przed AMR-ami nowe zastosowania w FMCG oraz innych branżach. CSi palletising z sukcesem zaprezentowała na targach Fachpack 2021 w Niemczech swoje zbudowane z wykorzystaniem robota MIR1350 rozwiązanie Taros. Co więcej, firma wdrożyła już u klientów automatyzację na różnych poziomach.

Grafika

CSi palletising posiada systemy, które są bezpośrednio połączone z procesami produkcyjnymi klientów. Dzięki temu integracja naszych AMR z tymi procesami odbywa się całkowicie gładko, ponieważ wykorzystują one już pewne ich elementy – stwierdził Vladimir Vovk, dyrektor globalnej obsługi klientów FMCG w Mobile Industrial Robots. – W miarę poznawania przez firmy korzyści, które roboty mobilne mogą przynieść ich działalności, jak: elastyczność, wzrost bezpieczeństwa i wydajności pracy, zaczynają zauważać też inne możliwe dla nich zastosowania. A my odkrywamy, że są one praktycznie nieskończone i wspólnie z CSi możemy pomóc dostrzec je firmom z branż FMCG/CPG.

Źródło: MIR

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama