Miliardy na rozwój automatyzacji

Miliardy na rozwój automatyzacji BPSC

Blisko 2 mld dolarów w tym roku biznes zainwestuje w oprogramowanie do automatyzacji i procesów stałych – więcej, o jedną piątą, niż w 2020 r. Zdaniem niekórych ekspertów to dopiero początek, a hossa potrwa przynajmniej 3 lata.

Automatyzacja procesów stałych jest niczym innym, jak technologicznym odwzorowaniem powtarzalnych czynności wykonywanych przez ludzi. Zdaniem analityków z Instytutu Gartnera automatyzacja pozwoli zaoszczędzić czas, zasoby i środki.

Kluczowym czynnikiem napędzającym wdrażanie systemów do automatyzacji jest ich zdolność do poprawy jakości, przyspieszenia działań operacyjnych i podniesienia produktywności .W czasie, gdy przedsiębiorcy starają się sprostać wymaganiom redukcji kosztów, oprogramowanie pozwalające zautomatyzować procesy biznesowe jest najlepszym rozwiązaniem – mówi Fabrizio Biscott, wiceprezes ds. badań w Gartnerze.

Wspomniany ośrodek badawczy zapowiada, że w 2021 r. należy spodziewać się bardzo dużego zainteresowania oprogramowaniem do automatyzacji procesów stałych. Eksperci szacują, że wydatki na takie systemy wzrosną aż o 19,5%. Gartner prognozuje, że skumulowane wydatki na oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych w bieżącym roku osiągną wartość 1,89 mld dolarów.

Źródło: BPSC

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę