elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Miliardy na rozwój automatyzacji

BPSC
Reklama
Reklama

Blisko 2 mld dolarów w tym roku biznes zainwestuje w oprogramowanie do automatyzacji i procesów stałych – więcej, o jedną piątą, niż w 2020 r. Zdaniem niekórych ekspertów to dopiero początek, a hossa potrwa przynajmniej 3 lata.

Automatyzacja procesów stałych jest niczym innym, jak technologicznym odwzorowaniem powtarzalnych czynności wykonywanych przez ludzi. Zdaniem analityków z Instytutu Gartnera automatyzacja pozwoli zaoszczędzić czas, zasoby i środki.

Reklama

Kluczowym czynnikiem napędzającym wdrażanie systemów do automatyzacji jest ich zdolność do poprawy jakości, przyspieszenia działań operacyjnych i podniesienia produktywności .W czasie, gdy przedsiębiorcy starają się sprostać wymaganiom redukcji kosztów, oprogramowanie pozwalające zautomatyzować procesy biznesowe jest najlepszym rozwiązaniem – mówi Fabrizio Biscott, wiceprezes ds. badań w Gartnerze.

Wspomniany ośrodek badawczy zapowiada, że w 2021 r. należy spodziewać się bardzo dużego zainteresowania oprogramowaniem do automatyzacji procesów stałych. Eksperci szacują, że wydatki na takie systemy wzrosną aż o 19,5%. Gartner prognozuje, że skumulowane wydatki na oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych w bieżącym roku osiągną wartość 1,89 mld dolarów.

Reklama

Źródło: BPSC

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama