Łatwiejszy i szybszy zdalny dostęp do maszyny

Łatwiejszy i szybszy zdalny dostęp do maszyny Parker Hannifin

Oddział Electronic Motion & Controls Division (EMC) firmy Parker Hannifin wprowadza na rynek IQAN-G12: moduł bramki CAN, który wykorzystuje bezprzewodową technologię Bluetooth do diagnostyki systemów IQAN lokalnie lub zdalnie. Nowy moduł IQAN-G12 oferuje większą prędkość pobierania danych, większy zasięg i bezpieczeństwo w porównaniu ze swoim poprzednikiem, IQAN-G11. Dzięki temu dostęp do maszyn w terenie jest łatwiejszy, szybszy i tańszy niż dotychczas.

Bramka IQAN-G12 firmy Parker umożliwia sprawną komunikację z modułami głównymi IQAN w systemach sterowania transportem materiałów, pojazdami budowlanymi i specjalistycznymi. Korzyści ze stosowania bramki IQAN-G12 obejmują szybszą diagnostykę i rozwiązywanie problemów oraz większe bezpieczeństwo. W porównaniu z poprzednim modelem nowy moduł IQAN-G12 oferuje ponad czterokrotnie większą prędkość pobierania, zasięg łączności rozszerzony do 30 metrów oraz wyższy stopień bezpieczeństwa dzięki obsłudze parowania między bramką G12 a urządzeniem Bluetooth, z którym się łączy. Moduł IQAN-G12 jest przygotowany do komunikacji CAN FD (CAN Flexible Data-Rate), co umożliwi w przyszłości dalsze zwiększanie prędkości.

IQAN-G12 przesyła dane diagnostyczne z systemu IQAN do smartfona lub tabletu użytkownika za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji serwisowej IQANgo bądź do komputera z uruchomionym oprogramowaniem serwisowym i konserwacyjnym IQANrun. Zapewnia to dostęp do diagnostyki maszyny zarówno lokalnie, jak i zdalnie. Błyskawiczna diagnostyka i sprawne przesyłanie danych sprawiają, że pomiary w czasie rzeczywistym, regulacja parametrów i aktualizacje aplikacji są szybkie i proste. System IQAN faktycznie oferuje wyjątkową wartość dodaną, ponieważ dostęp do maszyny jest możliwy we wszystkich miejscach objętych zasięgiem telefonii komórkowej. Zapewnia to technikom serwisowym lepsze przygotowanie oraz możliwość szybszego rozwiązywania problemów, co oszczędza czas i zapewnia wyższy standard obsługi użytkownikom końcowym.

Konstrukcja tego kompaktowego i lekkiego modułu ułatwia montaż we wnętrzu pojazdu lub na panelu zewnętrznym. Wytrzymała bramka IQAN-G12 idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach, a dzięki wodoszczelnej konstrukcji świetnie sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych. Obudowa z formowanego tworzywa sztucznego o stopniu ochrony IP6K9K, przystosowana do pracy w temperaturze od -30 do +70°C, stanowi zabezpieczenie przed wnikaniem wody i pyłu.

Moduł IQAN-G12 firmy Parker jest wstecznie zgodny ze swoim poprzednikiem IQAN-G11 i charakteryzuje się taką samą konfiguracją styków oraz takimi samymi rozmiarami. Aby uzyskać dostęp do nowych funkcji IQAN-G12, niezbędne jest oprogramowanie IQANdesign w wersji 6.08 oraz najnowsza aplikacja IQANgo.

Źródło: Parker Hannifin

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę