Łatwiejsza konfiguracja oraz nowy model cMT-iV6 od Weintek

Weintek

Do paneli dodano ustawienia zaawansowane JSON dla MQTT Topic Publisher. Funkcja ta, oprócz kompatybilności z istniejącym prostym formatem JSON, pozwala użytkownikom zdefiniować format JSON z bardziej elastyczną strukturą, dostosowaną do urządzenia chmury, której używają. 

Po dodaniu tej funkcji, dane przesyłane do chmury mogą być generowane w wymaganym formacie bez potrzeby dodatkowego narzędzia do konwersji, realizując integrację z różnorodnymi usługami w chmurze przekształcają konwencjonalne sterowniki PLC w inteligentne urządzenia IIoT. Ponadto użytkownicy mogą po prostu skonfigurować ustawienia za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika, co eliminuje potrzebę pisania kodów JSON w celu zdefiniowania struktury danych. Dwie główne zalety korzystania z ustawień formatu zaawansowanego JSON:

1. Bezpośrednie wykorzystanie formatu danych obiektowych.

Tryb zaawansowany nie tylko obsługuje format obiektu, ale rónież zagnieżdżoną strukturę danych, ułatwiając bezpośrednią integrację z różnymi aplikacjami bez konieczności zmiany istniejącego formatu JSON na typ danych liczbowych.

2. Graficzny interfejs użytkownika do ustawiania struktury danych JSON.

Graficzny interfejs użytkownika przeznaczony do ustawiania struktury danych MQTT jest niezwykle intuicyjny i łatwy do zrozumienia. Użytkownicy mogą uzupełniać ustawienia bez konieczności uczenia się struktury danych JSON. Dodawanie struktur danych (dodawanie wartości / tablic / obiektów lub sortowanie obiektów… itd.) Można wykonać szybko dzięki dobrze wyposażonemu interfejsowi użytkownika.

Nowy model cMT-iV6

Nowy model cMT-iV6 to panel dotykowy z wbudowaną przeglądarką cMT Viewer, umożliwiającą połączenie z wieloma interfejsami HMI serii cMT. Wyposażony został w ekran dotykowy o przekątnej 9,7 cala o rozdzielczosći 1024×768, wbudowany głośnik i wydajny procesor 1 GHz, zapewniający znakomite efekty wizualne, dźwiękowe oraz łatwą obsługę. Panel cMT-iV6 przejął większość funkcji z modelu cMT-iV5. Dodatkowo wyposażony został w gniazdo karty SD. Obsługiwane funkcje oprogramowania niedostępne do tej pory w cMT-iV5 to m.in. przeglądarka plików i zdjęć, odtwarzacz multimedialny, czytnik plików PDF, VNC Viewer. Ponadto jego ulepszona pamięć eMMC o pojemności 4 GB, umożliwia zapisywanie większej ilości danych z podłączonych urządzeń, dając płynne przełączanie między urządzeniami i zapewniając płynniejszą pracę. cMT-iV6 wyposażony został izolację zasilania klasy przemysłowej, powłokę PCB i panel czołowy zgodny z NEMA4 / IP65 i nadaje się do montażu panelowego, dzięki czemu można go zainstalować w dowolnym, nawet trudno dostępnym miejscu. Odegra niezastąpioną rolę w tworzeniu opartego na chmurze systemu produkcyjnego, w pełni wykorzystując technologię komunikacji cMT firmy Weintek.

Multiprojekt jest dystrybutorem na terenie kraju produktów marek: Weintek, Estun, LinMot, Crevis, Hiwin, Fatek, Micno, Trio Motion. Prowadzimy również pełne doradztwo techniczne w zakresie oferowanych produktów i szkolenia otwarte. Zapewniamy kompleksową obsługę od momentu szkolenia personelu firmy klienta, poprzez pomoc w czasie wykonywania projektów (dobór urządzeń, dostawy podzespołów z magazynu), po wsparcie techniczne przy uruchomieniu i pomoc przy wdrażaniu aplikacji – co wyróżnia nas na tle konkurencji. Pozostajemy również w stałym kontakcie z producentami urządzeń i techniki liniowej, by móc im przekazywać wszelkie sugestie naszych Klientów. Więcej informacji o nowościach znajdą Państwo na naszej stronie.

© Weintek

Postaw na rozwój umiejętności – szkolimy z Trio Motion

Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników działów utrzymania ruchu, będących na bieżąco i posiadających aktualną wiedzę z zakresu automatyki i budowy maszyn. Firma Multiprojekt pragnie wyjść naprzeciw tym potrzebom. Od czerwca do naszej oferty szkoleniowej wprowadziliśmy szkolenia ze sterowników ruchu Trio Motion.

Chcemy, by osoby posługujące się naszym sprzętem potrafiły w pełni wykorzystywać jego możliwości i tworzyły coraz ciekawsze aplikacje. Pomagamy skrócić czas, jaki mija od nabycia sprzętu do uruchomienia pierwszej aplikacji. Współpracujemy również z uczelniami technicznymi, prowadząc szkolenia dla uczniów i studentów. W ubiegłym roku zaufało nam niemal 300 osób, biorąc udział w 64 szkoleniach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdyni.

Szkolenia podstawowe są podzielone tematycznie. Na każdym z nich omawiany jest inny typ urządzeń, ich obsługa krok po kroku, garść wiedzy teoretycznej i praktyczne case studies. - W ramach szkolenia z sterowników ruchu Trio, uczestnik zapoznany zostaje z programem narzędziowym Motion Perfect. Dowie się m.in. o nawiązaniu połączenia z kontrolerem wraz z przypadkiem szczególnym nawiązania połączenia z symulatorem kontrolera, czy też ukazywaniem i rozmieszczaniem okien narzędziowych wraz z komentarzem. Ponadto pokażemy jak tworzyć pliki/programy składowe projektu kontrolera oraz ich uruchamianie, nauczymy również jak konfigurować osiekontrolowane w EtherCAT oraz jak stosować składnie języka BASIC w programach kontrolera - o zakresie tematycznym szkolenia opowiada nasz doradca techniczny, Krzysztof Tylutki.

Krzysiek jest jednym z sześciu wspaniałych trenerów, prowadzących w Multiprojekcie szkolenia. Trenerzy swoją szeroką wiedzę nabywają, pełniąc codzienne obowiązki, czyli rozwiązując najbardziej skomplikowane problemy techniczne Klientów, odnajdując optymalne rozwiązania oraz asystując podczas uruchamiania maszyn. Zapisz się! Wszystkie szkolenia, na które aktualnie prowadzone są zapisy, znajdują się na stronie . Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami: [email zakodowany].

Źródło: Multiprojekt

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę