Kolejny etap Industry 4.0 dzięki inicjatywie „Manufacturing-X”

Kolejny etap Industry 4.0 dzięki inicjatywie Manufacturing-X Pixabay

Dzięki inicjatywie „Manufacturing-X”, platforma Industry 4.0 tworzy niezależną przestrzeń danych w różnych branżach i firmach, umożliwiającą wielostronną współpracę w ramach łańcuchów dostaw i przeniesienia cyfrowych procesów tworzenia wartości na nowy poziom.

Jako firma, która przyczyniła się do zrozumienia idei Industry 4.0, wnosząc wkład w model architektury referencyjnej Industry 4.0 (RAMI), firma Pepperl+Fuchs wraz ze swoją spółką zależną Neoception, wezmą udział w targach Hannover Messe, odbywających się w Niemczech w dniach 17–21 kwietnia 2023 r., aby pokazać, jak może wyglądać kolejny etap ewolucji Manufacturing-X. Kilka powiązanych ze sobą eksponatów na stoisku D76 w hali 9 zademonstruje inteligentne wykorzystanie różnych technologii i standardów w celu stworzenia ciągłej, cyfrowej współpracy w ramach ekosystemu danych.

U podstaw tej koncepcji, opartej na aplikacjach, leży wdrożenie i wykorzystanie „Asset Administration Shell” (AAS), jako kluczowego komponentu do integracji obiektów i zasobów w cyfrowych sieciach o wartości dodanej. Demonstracja obejmuje zagadnienia począwszy od dyskretnych średnich środowisk produkcyjnych, po struktury korporacyjne w przemyśle przetwórczym. Osoby zainteresowane mogą odwiedzić stoisko firmy Pepperl+Fuchs, gdzie będą mogły dowiedzieć się więcej o różnych aspektach dostępu do informacji cyfrowych i wymaganej do tego infrastruktury.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę