IoT przyszłością elektroenergetyki

Schneider Electric

Jednym z ważniejszych kierunków rozwoju branży energetycznej jest stworzenie nowego systemu dystrybucji energii elektrycznej, który w XXI wieku powinien być inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Nowy wyłącznik Masterpact MTZ jako część architektury EcoStruxure umożliwia zbudowanie takiego systemu - wszystko w oparciu o Internet of Things (IoT).

– Nowy wyłącznik Masterpact MTZ to rozwiązanie, które właściwie wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek-maszyna. Łączność Bluetooth, NFC czy Ethernet pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych sieci zabezpieczanej przez Masterpact MTZ – wyjaśnia Anna Nowak-Jaworska z firmy Schneider Electric.

Jeśli chodzi o rozwój IoT w sektorze elektroenergetycznym to kluczem do sukcesu są rozwiązania uniwersalne i proste w obsłudze.

– Masterpact MTZ to przykład na to, że IoT ma szansę rozwinąć się w elektroenergetyce na dużą skalę. Znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich typach instalacji elektrycznych niskiego napięcia, a jego obsługa jest stosunkowo łatwa - można nim sterować za pomocą zwykłego smartfona. – dodaje Anna Nowak-Jaworska.

Dodatkowo każdy Masterpact MTZ może być aktualizowany i personalizowany przez dodatkowe aplikacje pobierane ze strony www. Co istotne – aktualizacja nie wymaga wyłączenia rozdzielnicy. Więcej informacji o wyłącznikach mocy Masterpact MTZ można zdobyć na stronie producenta.

 

Źródło : Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę