Innowacje techniczne w procesach mieszania i wytrząsania

Innowacje techniczne w procesach mieszania i wytrząsania Nord Drivesystems

Firma Nord Drivesystems zaprezentowała bardzo wydajną kombinację rozwiązań do stosowania w procesach mieszania i wstrząsania: przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE z nowym adapterem SAFOMI-IEC specjalnie opracowane dla mieszalników w celu poprawy niezawodności działania i ograniczenia potrzeby wymiany zużywających się części. Elastyczna jednostka o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych jest oferowana w połączeniu z przetwornicą częstotliwości NORDAC FLEX SK 200E dla zakresu mocy do 22 kW.

Przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE stanowią integralną część portfolio firmy Nord od dziesięciu lat, oferując wysokie wyjściowe momenty obrotowe od 15 do 282 kNm i zapewniając płynną pracę nawet w wymagających warunkach. Kompaktowa konstrukcja, zoptymalizowana za pomocą metody MES, zapewnia działanie nawet przy najwyższych obciążeniach zewnętrznych. Do aplikacji mieszalnikowych zaleca się połączenie z adapterem SAFOMI IEC (ang. Sealless Adapter For Mixers, bezuszczelkowy adapter do mieszalników) ze zintegrowanym zbiornikiem wyrównawczym oleju (komorą rozprężną).

Adapter SAFOMI jest dostępny dla przekładni płaskich MAXXDRIVE w wielkościach od 7 do 11, tj. dla maksymalnych momentów wyjściowych od 25 do 75 kNm. Posiada on prostą, kompaktową konstrukcję. Został wyposażony w zintegrowany zbiornik wyrównawczy, dzięki czemu nie są wymagane dodatkowe zbiorniki oleju i węże, jak również umieszczone pomiędzy przekładnią a cylindrem IEC promieniowe uszczelnienie wału podatne na wycieki i zużycie. Zastosowanie na napędzie mieszalnika adaptera SAFOMI-IEC zamiast standardowego adaptera IEC zwiększa niezawodność działania i obniża koszty konserwacji. Wymagana objętość oleju oraz jego poziom są niższe, a brak dodatkowych komponentów pozwolił na zmniejszenie przestrzeni montażowej.

Grafika
Przetwornicę częstotliwości NORDAC FLEX SKE200 można zamontować bezpośrednio na silniku, bez wykorzystywania szafy sterowniczej

Aby jeszcze bardziej ograniczyć liczbę zużywających się części i dołączanych komponentów, firma Nord zaleca stosowanie kombinacji przekładni przemysłowej MAXXDRIVE, adaptera SAFOMI-IEC, silnika napędowego i przetwornicy NORDAC FLEX SK 200E. Może być ona elastycznie instalowana i oferuje szeroki zakres mocy, a także duży wybór opcjonalnych funkcji i akcesoriów. SK 200E można zamontować bezpośrednio na silniku, bez korzystania z szafy sterowniczej.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę