Innodisk uruchamia Platformę wizji maszynowej FPGA

Innodisk uruchamia Platformę wizji maszynowej FPGA Innodisk

Innodisk, globalny lider w sektorze pamięci flash dla przemysłu, pamięci DRAM i wbudowanych akcesoriów, ogłosił wykonanie ostatniego kroku do wejścia na rynek SI, czyli uruchomienie EXMU-X261, Platformy wizji maszynowej FPGA

Korzystająca z Xilinx Kria K26 SOM firmy AMD, przeznaczonego do zastosowań w zakresie inteligentnego miasta i zakładu produkcyjnego, Platforma wizji maszynowej FPGA firmy Innodisk toruje drogę integratorom systemów przemysłowych rozwijającym wachlarz zastosowań wizji maszynowej.

Zautomatyzowane wykrywanie defektów, kluczowe zastosowanie wizji maszynowej, to jedna z najistotniejszych technologii w nowoczesnej produkcji. Zautomatyzowana inspekcja wizualna, gwarantuje działanie produktu i jego mieszczenie się w specyfikacjach. W takich przypadkach kluczowym jest stosowanie szybkich i dokładnych systemów do prowadzenia inspekcji. Bez SI, operatorzy muszą osobiście przeglądać każdy produkt, co zajmuje średnio trzy sekundy na jeden egzemplarz. Przy pomocy rozwiązań SI, takich jak Platforma wizji maszynowej FPGA firmy Innodisk, inspekcja produktów w zakładach wytwórczych może zostać zautomatyzowana, a wynik końcowy osiągniemy nie tylko szybciej, czy taniej, ale może on być również całkowicie wolny od błędu ludzkiego.

Platformę wizji maszynowej FPGA firmy Innodisk wyposażono w LAN 1GbE, 4 porty USB 3.1 Gen1, 2 gniazda M.2 oraz serię rozszerzeń i opcje podłączeń. Dzięki temu, że zakres temperatur roboczych dla platformy wynosi od 0° do 70 °C oraz że platforma ma dodatkowe wsparcie dla zakresu temperatur od -40° do +85°C, EXMU-X261 jest wystarczająco wytrzymały do zastosowania nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych. Dodatkowo, EXMU-X261 obsługuje InnoAgent, moduł zdalnego zarządzania poza pasmem firmy Innodisk, co umożliwia zdalne zarządzanie platformą z dowolnego miejsca, nawet w przypadku awarii systemu lub braku połączenia z siecią. To niezwykle ważne w przypadku zautomatyzowanych systemów, ponieważ umożliwia całkowitą rezygnację z operatorów, co zapewnia dodatkową redukcję personelu i kosztów konserwacji.

Klienci mogą skorzystać z przewagi, jaką może dać im zdolność Xilinx Kria K26 SOM firmy AMD do dostosowania się do potrzeb rynkowych dzięki pełnemu wsparciu dla EXMU-X261 poprzez zestaw SI SDK od firmy Innodisk. Zestaw zawiera FPGA Model Zoo, jak również wewnętrzne rozwiązania programowe firmy Innodisk, takie jak iCAP (Innodisk Cloud Administration Platform) oraz iVIT (Innodisk Vision Intelligence Toolkit). Na przykład iVIT zapewnia środowisko głębokiego uczenia się, celem wydajnego rozwijania i stosowania rozwiązań "no-code-operation".

Źródło: Innodisk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę