Nowa seria modułów kamer do firmy Innodisk

Nowa seria modułów kamer do firmy Innodisk Innodisk

Innodisk, światowy ider w dziedzinie przemysłowych pamięci masowych i wbudowanych urządzeń peryferyjnych, ogłosił niedawno swój ruch w kierunku branży sztucznej inteligencji. Wobec faktu, że połowa środków firmy Innodisk przeznaczonych na prace rozwojowe nad sztuczną inteligencją przekazywana jest na rozwój technologii rozpoznawania obrazu, firma wprowadziła również nową serię modułów kamer.

Nowe moduły kamer firmy Innodisk wyróżniają się dzięki trzem głównym zaletom: możliwości spersonalizowanej rozbudowy, kompatybilności z platformą i adaptacją ISP. Jednocześnie, podobnie jak w przypadku wszystkich swoich produktów, firma Innodisk stosuje te same, wysokie normy dotyczące jakości i trwałości.

Moduły kamer wykorzystywane są w szeregu różnych urządzeń, od bankomatów po systemy informacyjno-rozrywkowe przy łóżkach pacjentów w szpitalach. Zoptymalizowane kamery Innodisk spełniają wielorakie wymagania stawiane w przypadku takich urządzeń, co obejmuje rozpoznawanie przez sztuczną inteligencję obrazu przesyłanego przez miniaturową kamerę MIPI zamontowaną w obudowie parkometru czy inteligentnej stacji ładowania, umożliwiające odczyt tablic rejestracyjnych. Kolejnym, przykładowym zastosowaniem kamer jest ich użycie na linii produkcyjnej celem automatycznego wykrywania wad produktów. Wraz z innymi technologiami rejestracji obrazu firmy Innodisk, np. InnoREC dla dysków SSD, firma tworzy kompletne rozwiązania dla programistów zajmujących się integracją systemów, wymagających narzędzi do przechwytywania wideo.

Innodisk AI to pełna integracja systemów programistycznych i sprzętowych, a także kluczowych technologii, jak platformy i algorytmy. Ostatnio wprowadzona na rynek seria modułów kamer znajdzie szerokie zastosowanie w tworzonych właśnie na świecie systemach AI i inteligentnych aplikacjach, i z pewnością doskonale się sprawdzi w coraz prężniej rozwijającej się dziedzinie zastosowań komputerowych systemów wizyjnych AI – stwierdził Johnny Wu, dyrektor działu International Intelligent Peripheral Application Division firmy Innodisk.

Firma Innodisk wprowadziła już na rynek moduły kamer z serii USB 2.0 i MIPI (zintegrowanych z ISP), w tym modele EV2U-RMR2, EV2U-SGR1 i EV2U-RMR1. Firma będzie nadal optymalizować i wzbogacać swoją ofertę produktów i zamierza wprowadzić na rynek kamery 4K z funkcją automatycznego ustawiania ostrości. 

Źródło: Innodisk

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę