Hitachi Energy rozszerza swoją produkcję w Szwecji

Hitachi Energy rozszerza swoją produkcję w Szwecji Hitachi Energy

Firma Hitachi Energy poinformowała, że rozszerza swoją produkcję w Smedjebacken i Ludvice, w regionie Dalarna w Szwecji. To część ogłoszonego wcześniej planu zatrudnienia ponad 2000 dodatkowych pracowników w ciągu najbliższych dwóch lat. Inwestycja obejmuje budowę nowej fabryki o powierzchni 3300 m2 w Smedjebacken oraz rozbudowę o 1400 m2 zakładu w Ludvice, który zwiększy produkcję zaawansowanych zaworów energoelektronicznych do użytku w wysokonapięciowych systemach przesyłu prądu stałego (HVDC) i rozwiązaniach z zakresu jakości energii.

Budowa nowej fabryki rozpocznie się w nadchodzących miesiącach a jej uruchomienie planowane jest pod koniec 2024 r. Powstanie obok istniejącego zakładu Hitachi Energy, który otwarto w sierpniu 2022 r. W międzyczasie, przed końcem roku, planowane jest również rozpoczęcie rozbudowy fabryki w Ludvice, a jej zakończenie przewiduje się na początek roku 2025.

Obiekty te pomogą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na systemy HVDC, technologię, która umożliwia przesył energii elektrycznej na dużą skalę, a także na rozwiązania w zakresie jakości energii, które poprawiają stabilność napięcia i niezawodność sieci.

Ta najnowsza generacja produktów energoelektronicznych jest szczególnie przydatna do stabilnej integracji energii odnawialnej, łączenia różnych systemów elektroenergetycznych i wspierania słabych sieci energetycznych, aby uczynić system energetyczny bardziej zrównoważonym, elastycznym i bezpiecznym, jednocześnie dążąc do osiągnięcia neutralnej węglowo przyszłości energetycznej dla wszystkich.

Hitachi Energy w Szwecji jest obecnie na drodze do znacznego rozwoju, spowodowanego przyspieszającą transformacją energetyczną. W ciągu najbliższych dwóch lat planuje zatrudnić w tym kraju ponad 2000 osób - inżynierów oraz pracowników z różnych obszarów.

Popyt na naszą czołową technologię osiągnął obecnie niespotykany poziom i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadal inwestować i rozwijać naszą produkcję w Szwecji – mówi Andreas Berthou, globalny dyrektor Biznesu HVDC w Hitachi Energy.W Szwecji działają nasze centra kompetencyjne zajmujące się HVDC oraz jakością energii, a także dział badawczo-rozwojowy i kluczowe zakłady produkcyjne. Z niecierpliwością czekamy na nowych pracowników, którzy zechcą do nas dołączyć i przyczynić się do globalnej transformacji energetycznej.

Jesteśmy w niezwykle ekscytującej i ekspansywnej fazie wzrostu na całym świecie, z silnym udziałem w Szwecji, zarówno pod względem inwestycji, jak i zatrudnienia – mówi Tobias Hansson, dyrektor zarządzający Hitachi Energy w Szwecji.Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tej podróży wraz ze społecznością lokalną i z całego regionu.

Hitachi Energy zatrudnia ponad 5500 pracowników w Szwecji, pracujących w 10 lokalizacjach. Największe z nich to Ludvika z około 3500 pracownikami i Västerås, gdzie zatrudnionych jest 1200 pracowników.

Źródło: Hitachi Energy 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę