Firmy Rockwell Automation i Edison połączyły siły

Firmy Rockwell Automation i Edison połączyły siły Rockwell Automation

Rockwell Automation, największa na świecie firma z branży automatyki przemysłowej i transformacji cyfrowej, poinformowała o współpracy z Edison S.p.A., najstarszą europejską firmą energetyczną i liderem rynku we Włoszech i całej Europie. Firmy podpisały porozumienie w sprawie udostępnienia licencji na oprogramowanie Vuforia Expert Capture  rozwiązanie AR stanowiące część pakietu FactoryTalk InnovationSuite bazującego na PTC  oraz wsparcia technicznego obejmującego to rozwiązanie.

Firma Edison z siedzibą w Mediolanie jest liderem branży. Zatrudnia 5000 osób, a jej przychód wynosi 9 mld USD. Działalność firmy skupia się na odnawialnych źródłach energii, wysoko wydajnej energii cieplnej, gazie i ekologicznym gazie oraz usługach w tym zakresie. Zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą zrównoważonej energii elektrycznej w całej Europie oraz świadczy usługi związane z energią na rzecz firm zewnętrznych.

Za pomocą rozwiązania Vuforia Expert Capture wykorzystującego technologię rzeczywistości rozszerzonej firma Edison zwiększy wydajność pracowników, obniży koszty szkoleń i zmieni codzienne procedury obsługi technicznej w procesy cyfrowe. Dzięki rozwiązaniu pracownicy będą mieli dostęp do szczegółowych instrukcji, najlepszych praktyk i materiałów szkoleniowych opartych na rzeczywistości rozszerzonej. Instrukcje kontekstowe dostarczają operatorom informacji za pośrednictwem narzędzi takich jak telefony komórkowe, tablety, dokumenty tekstowe i okulary, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pracowników dzięki immersyjnym wskazówkom dostępnym bez konieczności obsługi ręcznej. 

– Przy wsparciu zespołu Rockwell Automation i z wykorzystaniem okularów z rozwiązaniem Vuforia Expert Capture w ciągu zaledwie jednego dnia zarejestrowaliśmy procedurę techniczną realizowaną przez jednego z naszych specjalistów operatorów, opracowaliśmy kolejne etapy procesu i opublikowaliśmy je w rozwiązaniu AR do użytku przez nowych operatorów. Możliwość rejestrowania, dokumentowania i udostępniania wiedzy technicznej w ten sposób znacznie zwiększy wydajność i bezpieczeństwo we wszystkich naszych zakładach – twierdzi Cecilia Scaffidi, dyrektorka ds. zapotrzebowania na technologie cyfrowe w firmie Edison.

– Rozwiązanie Vuforia Expert Capture pozwoliło firmie Edison zrobić kolejne kroki na drodze do transformacji cyfrowej. Dzięki temu, że zarejestrowane treści cyfrowe można wykorzystywać offline, oprogramowanie to umożliwiło firmie Edison cyfryzację procedur obsługi i konserwacji, obniżenie kosztów szkoleń i poprawę bezpieczeństwa pracowników w sektorze energii odnawialnych, którzy nie zawsze mają dostęp do Internetu – mówi Malte Dieckelmann, wiceprezes ds. oprogramowania w regionie EMEA.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę