Firma Omron wprowadza na rynek mobilnego robota LD-250

Omron

Firma Omron zaprezentowała nowego robota mobilnego o nazwie LD-250. Model LD-250 jest najmłodszym członkiem rodziny mobilnych robotów LD firmy Omron, a dzięki ładowności 250 kg — także najmocniejszym.

Nowe rozwiązanie pomoże zakładom produkcyjnym na całym świecie sprostać wyzwaniom, związanym ze zwiększeniem wydajności i rentowności procesów wysoko zróżnicowanej produkcji. Dotyczy to państw uprzemysłowionych, w których zmniejsza się liczebność personelu, jak również państw rozwijających się, gdzie rosną koszty pracy.

Nowy robot mobilny LD-250, o ładowności wynoszącej 250 kg, ma niemal dwukrotnie większą powierzchnię nośną. Dzięki temu może być używany do transportu dużych podzespołów samochodowych, takich jak bloki przekładni czy wielkogabarytowe opakowania, czyli przedmiotów, które tradycyjnie przenoszą pracownicy za pomocą wózków. Aby zoptymalizować system autonomicznego transportu materiałów, klienci mogą korzystać z systemu Fleet Manager firmy Omron, który pozwala sterować zróżnicowaną flotą składającą się z maksymalnie 100 mobilnych robotów firmy OMRON, niezależnie od ich ładowności i możliwości roboczych. System pozwoli na zarządzanie ruchem, akumulatorami i nawigacją robotów. Mobilne roboty z serii LD mogą samodzielnie omijać ludzi i przeszkody, równocześnie automatycznie obliczając najlepsze trasy transportu materiałów. - Od czasu przejęcia w 2015 r. amerykańskiej firmy Adept Technology, Inc. zajmującej się robotyką, w ramach inicjatywy „innovative-Automation”, firma Omron przeznacza znaczne środki na stworzenie rozwiązań, które pomogą klientom zrealizować koncepcję elastycznej produkcji — powiedział Motohiro Yamanishi, starszy dyrektor generalny odpowiedzialny za projekt rozwoju biznesu w dziale automatyki przemysłowej firmy Omron. Yamanishi dodał - Nowy model LD-250 będzie kluczem do dalszego rozwoju tej inicjatywy. Daje on klientom większy wybór podczas automatyzacji transportu materiałów — obszaru szybko rozwijanego w branżach na całym świecie przez zastosowanie robotów mobilnych.

Najważniejsze cechy nowego robota LD-250: 

  • Większa ładowność i bardziej wytrzymała konstrukcja - dzięki ładowności 250 kg model LD-250 stanowi ważny dodatek do serii robotów LD firmy OMRON, która do tej pory składała się z modelu LD-60 (ładowność do 60 kg), LD-90 (ładowność do 90 kg) oraz transporterów wózkowych o ładowności do 130 kg.
  • Bardzo zróżnicowana flota - dzięki wiodącemu w branży systemowi Fleet Manager klienci mogą łatwo zarządzać zróżnicowanymi flotami urządzeń mobilnych, wliczając w to nawet 100 robotów (także typu LD-250). Urządzeniami można sterować za pomocą jednego systemu, nie martwiąc się o zgodność lub wydajność. 
  • Możliwości dostosowania - seria LD to najbardziej elastyczne rozwiązania mobilne dla środowisk przemysłowych. Model LD-250 można z łatwością dostosować do potrzeb klienta za pomocą modułów taśmociągów, systemów kurierskich i adaptacyjnych mechanizmów transportu materiałów.

 

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę