Firma Cognex prezentuje kompaktowy czytnik kodów

Firma Cognex prezentuje kompaktowy czytnik kodów Cognex

Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek nową serię stacjonarnych czytników kodów DataMan 280. Seria DataMan 280 zaprojektowana jest z myślą o szerokiej gamie zastosowań ID, w tym odczytu problematycznych kodów: 1D, 2D i Direct Part Mark (DPM), w produkcji i logistyce.

– Cognex specjalizuje się w dekodowaniu najtrudniejszych do odczytania kodów. Nasze czytniki robią to z najwyższą dokładnością i niezrównaną prędkością – mówi Carl Gerst, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i platform w firmie Cognex. – Dzięki optymalizacji najnowszych, opatentowanych algorytmów dekodowania czytnik DataMan 280 to zaawansowana technologia z najwyższej klasy platform ID firmy Cognex w kompaktowej i ekonomicznej obudowie.

DataMan 280 jest wyposażony w czujnik o wysokiej rozdzielczości połączony z systemem dynamicznego formowania obrazu w celu poprawy obsługi kodów i ich pokrycia. Technologia ta, wraz z opcjami łączności dla dzisiejszych potrzeb produkcyjnych Przemysłu 4.0, pozwala użytkownikom na niezawodny odczyt złożonych kodów przy jednoczesnej poprawie ogólnej efektywności sprzętu (OEE) i przepustowości.

W połączeniu z Cognex Edge Intelligence (EI) DataMan 280 oferuje zaawansowane funkcje dla Przemysłu 4.0, takie jak: łatwa łączność z przeglądarką internetową, zarządzanie urządzeniami, monitorowanie wydajności i szybkie ładowanie obrazów. Pozwala to na jednoczesną konfigurację wielu urządzeń i rozpoczęcie identyfikacji ważnych wskaźników wydajności systemu w ciągu kilku minut. Osoby zarządzające obiektem mogą identyfikować trendy i szybko interweniować w przypadku zauważenia spadków wydajności.

Modułowy osprzęt, w tym wymienne oświetlenie i soczewki oraz najnowsze algorytmy oprogramowania, mogą być skonfigurowane tak, by sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z odczytem kodów. Czytniki serii DataMan 280 idealnie sprawdzą się zarówno tam, gdzie miejsca jest wystarczająco, jak i w ciasnych przestrzeniach. Są kompatybilne z większością akcesoriów serii DataMan 260, co ułatwia rozbudowę i dostosowanie do już istniejących elementów.

Źródło: Cognex

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę