Farnell świętuje 25 lat partnerstwa z firmą Bourns

Farnell świętuje 25 lat partnerstwa z firmą Bourns Pixabay

Bourns Inc. to wiodący producent i dostawca czujników prędkości i położenia, rozwiązań do zabezpieczenia obwodów elektronicznych, komponentów magnetycznych, modułów mikroelektronicznych, elementów paneli sterowniczych i elementów rezystywnych. Siedziba firmy znajduje się w Riverside w Kalifornii.

Bourns obsługuje różnorodne rynki, w tym: motoryzacyjny, przemysłowy, konsumencki, telekomunikacyjny, a także dostarcza komponenty na potrzeby niekrytycznych rozwiązań medycznych, systemów audio i do wielu innych sektorów. Bourns ma w ofercie ponad 10 różnych produktów, a najszybciej rozwijające się segmenty dotyczą pojazdów elektrycznych, stacji ładowania i systemów przechowywania energii. Firma kontynuuje prace nad rozwojem swojej oferty produktowej, by spełniać wymagania systemów fotowoltaicznych, pojazdów autonomicznych, telemedycyny i telekomunikacji.

75 lat temu, Marlan i Rosemary Bourns założyli firmę Bourns w swoim garażu w Kalifornii. Pierwsze z ich wynalazków, czujniki ruchu liniowego i pozycji wiatrowskazów, sprawiły, że z małego start-upu Bourns stało się globalną korporacją, jaką jest dziś. Zaczęło się od opracowania pojedynczego produktu i stopniowo firma rozwinęła się do pozycji znanego, zaufanego innowatora oraz producenta szerokiego wyboru zaawansowanych komponentów, stosowanych w tysiącach aplikacji elektronicznych.

Produkty marki Bourns, dostępne z szybką wysyłką ze sklepu Farnell, obejmują m.in.:

* serię 4600X: wykonane w technologii grubowarstwowej szeregi rezystorów SIP są dostępne w niskoprofilowej obudowie do montażu przewlekanego i cechują się rezystancją od 10 Ω do 10 MΩ. Mogą pracować w temperaturze od -55 °C do +125 °C. Szeroki wybór rodzajów obudów zwiększa elastyczność projektowania. Omawiana seria jest polecana zarówno do montażu klasycznego, jak i do procesów niewymagających czyszczenia PCB po zakończeniu lutowania.

* transile do montażu powierzchniowego: dioda TVS, model CDSOT23-SM712, zabezpiecza porty danych przed wyładowaniami elektrostatycznymi, szybkimi skokami prądów i nadmiernymi prądami, zgodnie z wymaganiami norm IEC 61000-4-2 (pod kątem ESD) i IEC 61000-4-4 (pod kątem szybkich skoków prądów), a także IEC 61000-4-5 (pod kątem nadprądowym, niekoniecznie o szybkim narastaniu wartości prądu). Moduły TVS zawierają dwa transile z roboczym napięciem szczytowym na poziomie 7 V lub 12 V i minimalnym napięciem niszczącym równym 7,5 V lub 13,3 V (odpowiednio). Układ ma obudowę SOT23, dzięki czemu można go montować bezpośrednio na standardowych padach, przyszykowanych pod kątem obudów SOT23.

Diody zabezpieczające marki Bourns spełniają wymogi standardów JEDEC, są łatwe do manipulowania za pomocą standardowego osprzętu montażowego, a ich płaski kształt minimalizuje niepożądane, samoczynne przesuwanie się elementu podczas montażu. Zabezpieczają przed napięciami stałymi na poziomie 7 V i 12 V oraz przed wyładowaniami elektrostatycznymi na poziomie do 30 kV.

* 3296W-1-103LF: Trimpot serii 3296 o wymiarze 3/8” to prostokątny potencjometr trymujący, stosowany do pomiarów odległości, kąta lub obrotu w sprzęcie produkcyjnym. Ma zakres 25 obrotów i żywotność 200 cykli. Może pracować w temperaturze od -55 °C do +125 °C. Jego współczynnik temperaturowy to ±100 ppm/°C, moc znamionowa to 0,5 W oraz został umieszczony w specjalnie uszczelnionej obudowie.

* scalone rezystory grubowarstwowe serii CR: cechują się wąskimi tolerancjami grubości dolnej elektrody. Są wykonane w ramach trójwarstwowego procesu z barierą niklową, która zapobiega prądom upływu i zapewnia łatwość lutowania. Mogą być stosowane we wszelkiego rodzaju procesach lutowniczych i nie zawierają halogenków.

– Niezmiernie się cieszymy, że możemy pogratulować firmie Bourns 75 lat istnienia. Niewiele firm osiąga tak znaczący moment w swoim życiu, co zresztą obrazuje wagę technologii, jakie Bourns wprowadziło do branży elektronicznej. Nasze partnerstwo z Bourns zaczęło się w 1997 r. i razem cieszymy się już 25 latami budowania relacji, w ramach której nasi wspólni klienci wykazują rosnące zainteresowanie produktami marki Bourns – powiedział Simon Meadmore, vice president of product and supplier management w firmie Farnell. – Jest to dla nas zaszczyt, że możemy być wieloletnim partnerem strategicznym tak ważnego innowatora rynkowego i liczymy na wzmocnienie naszego partnerstwa w przyszłości. Doceniamy znaczący wkład technologiczny i wpływ na rynek wywierany przez firmę Bourns.

Pełny wybór produktów marki Bourns jest dostępny w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę