Epson ogłasza konkurs. Do wygrania trzy roboty

Epson

Przyszłość, nie tylko w produkcji przemysłowej, z pewnością należy do robotów. Firma Epson, chcąc wspomóc, ale i przyspieszyć tempo robotyzacji, ogłosiła konkurs na terenie obszaru EMEAR, w którym do wygrania są trzy roboty.

Firma Epson chce wesprzeć instytucje zajmujące się badaniami i nauką, a więc uniwersytety, szkoły wyższe i instytucje badawcze na terenie całego obszaru EMEAR (Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji). W ten sposób firma będzie chciała wspomagać rozwój i konkurencyjność przemysłu i automatyzacji.

  • Kandydaci, którzy chcą wygrać nawet trzy roboty Epson, które wspomogą ich prace, są proszeni o przesyłanie swoich projektów do 15 grudnia 2018 r.
  • Zgłoszenia będą oceniane na podstawie zestawu kryteriów, które obejmują innowacyjność, walory edukacyjne, rozwój umiejętności, oryginalne wykorzystanie robotów i zrównoważony rozwój.
  • Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o przedstawienie swojego projektu członkom jury.
Reklama

Umiejętności i kreatywność to kluczowe elementy innowacji. Firma Epson rozumie potrzebę promowania i wspierania talentów i rozwoju umiejętności. Pokolenie Y, stanowiące 50% światowej populacji, zetknie się z całkowicie innym światem pracy niż obecny. Wiemy, że młodzi ludzie mają potencjał, dlatego celem naszego konkursu jest przekazanie technologii przyszłości w ich ręce – mówi Ewa Pytlak, Marketing Coordinator Poland & Baltics w Epson Europe.

Szacuje się, że do roku 2019 liczba wykorzystywanych na całym świecie robotów przemysłowych wzrośnie do około 2,6 mln sztuk. Według przewidywań wzrost obejmie zwłaszcza Europę Środkową i Wschodnią, gdzie zastosowanie robotów w ciągu dwóch kolejnych lat zwiększy się nawet o 20% rocznie, co stanowi drugi najwyższy wskaźnik wzrostu na świecie po Chinach.

Reklama

>>Aplikuj online<<

Źródło: Epson

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę