elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Electrotile uruchamia fabrykę dachówek fotowoltaicznych

Electrotile
Reklama
Reklama

Fotowoltaika to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jakie technologie fotowoltaiczne mają przed sobą najlepsze perspektywy?

Z jednej strony mamy tradycyjne instalacje fotowoltaiczne oparte na klasycznych panelach wytwarzanych w głównej mierze przez chińskich producentów. W tej sekcji możemy zaobserwować tendencję do projektowania coraz większych prostokątnych paneli słonecznych, których moc sięga obecnie 550Wp, a ich wymiary to 2,5 m2 lub więcej. Łatwe w modyfikacji procesy produkcyjne i przetarte szlaki w kwestiach transportu paneli niosą za sobą duży atut – obniżenie cen instalacji. Niestety często odbywa się to kosztem zachowania atrakcyjnego wyglądu budynku.

Reklama

Z drugiej strony widzimy coraz więcej alternatywnych produktów, które nie wymagają pójścia na kompromis. Nowoczesne rozwiązania są zintegrowane ze strukturą budynku, co pozwala na zwiększenie estetyki przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Jednym z takich produktów jest  innowacyjna dachówka fotowoltaiczna ETILE.

Grafika

Reklama

Trzecim aspektem, który staje się coraz bardziej znaczący, jest kwestia montażu. Połączenie dachówki z panelem fotowoltaicznym to również łatwy sposób na pokrycie dachu. Do montażu nie jest wymagana żadna konstrukcja wsporcza, co znacznie obniża koszty instalacji i oszczędza czas. Dachówka fotowoltaiczna bardzo dobrze radzi sobie z częściowym zacienieniem i pozwala na układanie modułów pod różnymi kątami – każdy panel pracuje niezależnie od siebie, generując przy tym maksymalną wydajność. System zawiera panele generujące energię w nasłonecznionych miejscach, jak i bliźniacze moduły dachówki metalowej bez fotowoltaiki stosowane jako uzupełnienia. Dachówkę fotowoltaiczną można montować jako częściowe lub całkowite pokrycie danej połaci dachu.

Konstrukcja

– To, co w głównej mierze wyróżnia naszą dachówkę na tle innych produktów fotowoltaicznych, to łatwość montażu, walory estetyczne i wysoka wydajność – twierdzi Władysław Farafonow, główny udziałowiec Electrotile.  Potwierdzają to liczne międzynarodowe wyróżnienia – np. German Design Award, Red Dot Design Award. Dodatkowo wybór dachu solarnego to ekologiczne rozwiązanie, które może pozytywnie wpłynąć na przyszłość całej planety.

Źródło: Electrotile

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama