Ekonomiczne rozwiązanie do przenoszenia małych części

Ekonomiczne rozwiązanie do przenoszenia małych części Bosch Rexroth

Firma Bosch Rextroth rozszerzyła swoją ofertę osi liniowych o moduły SMS (Small Modules Screw Driven) – ultrakompaktowe rozwiązania z mechanizmami śrubowo-tocznymi. Te wyjątkowo płaskie i lekkie moduły liniowe nadają się idealnie do prostego pozycjonowania i podawania. Umożliwiają efektywną ekonomicznie elektryfikację procesów z wysoką powtarzalnością.

Są oferowane przez sklep internetowy firmy Bosch Rexroth w pięciu wstępnie zdefiniowanych rozmiarach, od 30 do 120 mm. Każdy zamówiony produkt jest natychmiast dostarczany z magazynu.  Dostępne opcjonalnie zestawy mocujące do silników różnych producentów pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej czasu podczas prac projektowych.

Moduły liniowe są produkowane zgodnie z przyjętymi standardami firmy Bosch Rexroth. Zapewniają wysoką powtarzalność (do ± 0,005 mm).  Mogą być używane w różnych obszarach, takich jak produkcja artykułów konsumpcyjnych, przemysł opakowaniowy, wytwarzanie półprzewodników i akumulatorów, drukowanie 3D, motoryzacja, technologie medyczne i typowe zastosowania związane z inżynierią mechaniczną.  Celem tych rozwiązań jest pozycjonowanie obiektów o niewielkiej wadze w procesach wrażliwych na koszty o niskiej lub średniej dynamice. Dzięki niskim kosztom cyklu eksploatacji i serwisowania moduły liniowe SMS stanowią również wydajną alternatywę wobec osi sterowanych pneumatycznie.

Osie elektromechaniczne są zbudowane z wyjątkowo płaskich, kompaktowych profili aluminiowych ze zintegrowanymi, precyzyjnymi prowadnicami. Magnetycznie przymocowane pokrywy stanowią ochronę części wewnętrznych. Oferta obejmuje moduły w pięciu rozmiarach od 30 do 120 mm, o zasięgu ruchu do 1200 mm.

Nowe moduły liniowe SMS można zamawiać bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych kalkulacji, korzystając ze zintegrowanego narzędzia do wyboru produktów, dostępnego w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth.  Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu w trakcie prac projektowych, można skorzystać z odrębnych zestawów mocujących przeznaczonych dla popularnych serwomotorów, dostępnych w formie połączenia kołnierzowego lub bocznego napędu pasowego. Klienci mogą również skorzystać z wielu sterowników napędu i silników firmy Bosch Rexroth. Wszystkie moduły liniowe SMS są dostępne i wysyłane natychmiast z magazynu.

Źródło: Bosch Rexroth

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę