Danfoss ogłasza wznowienie działalności w Ukrainie

Danfoss ogłasza wznowienie działalności na Ukrainie Danfoss

Firma Danfoss ogłosiła wznowienie działalności biznesowej na Ukrainie, która z wybuchem wojny została wstrzymana. Wznowione czynności biznesowe będą koncentrować się na odbudowie krytycznej infrastruktury w zniszczonych miejscowościach.

Dalsze wspieranie naszych klientów na Ukrainie jest dla nas kwestią kluczową. To nie tylko właściwe postepowanie: nasze produkty stanowią kluczowy element infrastruktury krytycznej, którą należy odbudować. Dzięki produktom Danfoss mieszkańcy niektórych z najbardziej dotkniętych obszarów Ukrainy będą mieli ponownie dostęp do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej – oznajmił Adam Jędrzejczak, prezydent Danfoss dla regionu Europa Wschodnia.

W kwietniu br. Danfoss dostarczył nieodpłatnie 18 palet zaworów kulowych JIP i filtrów o wartości 29.980 euro do ciepłowni w Mikołajewie – ukraińskim mieście, które ucierpiało w wyniku działań wojennych. Zawory te są zwykle stosowane w celu oszczędzania energii i obniżenia kosztów operacyjnych, ale są również zaprojektowane specjalnie na potrzeby w systemach ciepłowniczych, które wymagają naprawy. Umożliwiają otwieranie lub zamykanie części systemu ciepłowniczego bez konieczności wyłączania lub opróżniania całego układu.

Ukraina pozostaje ważnym rynkiem firmy Danfoss w rejonie Europy Wschodniej. Według The Kyiv School of Economics koszty bezpośrednich szkód w infrastrukturze Ukrainy osiągnęły już poziom 63 miliardów dolarów. Dlatego rozwiązania w rodzaju tych dostarczanych przez Danfoss są niezwykle istotne, ponieważ mają pozytywny wpływ na odbudowę sieci ciepłowniczych, budynków komercyjnych i mieszkalnych, a także zakładów wodociągowych i oczyszczalni ścieków.

 Nasz ukraiński zespół nie może doczekać się powrotu do pracy. Chcą wziąć udział w odbudowie kraju. Są niezwykle zmotywowani, a produkty Danfoss są ważne dla przywrócenia infrastruktury naszego kraju – stwierdził dyrektor generalny Danfoss Ukraina, Andriy Berestyan, pracujący we Lwowie,

Większość ukraińskich pracowników zdecydowała się pozostać na Ukrainie, choć w lutym zespół kryzysowy Danfoss ewakuował ich rodziny. Ponieważ poziom bezpieczeństwa w większości rejonów Ukrainy poprawia się, pracownicy zaczynają wracać do kraju. Obecnie 40 Ukraińców, w tym 8 pracowników Danfoss, przebywa w Polsce. Pozostali pracownicy i członkowie rodzin zostali bezpiecznie przeniesieni w inne miejsca. Obecnie 16 Ukraińców przebywa w Niemczech, 6 w Danii, 4 w Hiszpanii, 3 na Słowacji i 2 w Austrii. Ewakuowani pracownicy i ich bliscy mają się względnie dobrze, zaś Danfoss pozostaje w ścisłym kontakcie ze wszystkimi rodzinami, zarówno ewakuowanymi, jak i tymi, które pozostały na Ukrainie.

Źródło: Danfoss

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę