Czytnik UHF RFID w ofercie Pepperl+Fuchs

Czytnik UHF RFID w ofercie Pepperl+Fuchs Pepperl+Fuchs

Wprowadzając czytnik IUT-F191-IO-V1, firma Pepperl+Fuchs wypełnia lukę w ofercie i umożliwia klientom łatwy dostęp do technologii UHF RFID.

W ostatnich latach, IO-Link stał się dobrze znanym interfejsem na rynku, a jego zastosowanie jest obecnie coraz powszechniejsze. Jednym z powodów jego popularności jest znormalizowany interfejs, który umożliwia łatwą integrację wielu różnych typów czujników. Dodatkowe zalety IO-Link to szybka instalacja i łatwa wymiana w terenie. Istniejące portfolio aplikacji HF RFID (13,56 MHz) firmy Pepperl+Fuchs z interfejsem IO-Link powiększyło się właśnie o nowy czytnik UHF.

Czytnik UHF RFID w ofercie Pepperl+Fuchs zdjęcie w treści artykułu

IUT-F191-IO-V1 wypełnia lukę między systemami HF i RFID, a systemami UHF, dostępnymi już w ofercie firmy. IUT-F191-IO-V1 może być stosowany w sytuacji, gdy zasięg wykrywania systemów HF nie jest już wystarczający, lub gdy klienci preferują rozwiązanie UHF z innych powodów. Na przykład dlatego, że UHF jest już w użyciu i powinien być stosowane konsekwentnie. W wielu zastosowaniach, odległość odczytu/zapisu ok. 1 m jest całkowicie wystarczająca. Interfejs IO-Link umożliwia łatwą i tanią integrację z dowolnymi, działającymi już sieciami IO-Link, zapewniając krótki czasu uruchomienia i wymienność. Tryb Easy - znany już z czytników HF RFID z interfejsem IO-Link - zmniejsza wysiłek związany z programowaniem i umożliwia łatwy dostęp do aplikacji UHF RFID. W trybie Expert dostępne są również zaawansowane opcje konfiguracyjne.

Zakres zastosowań obejmuje m.in. systemy intralogistyki, w których materiały dostarczane do maszyn muszą zostać zidentyfikowane przed dalszym przetwarzaniem, aby uniknąć zakłóceń w produkcji, a produkty muszą mieć ciągłą identyfikowalność w całym procesie.

Potencjalne zastosowania obejmują również przenośniki taśmowe i zautomatyzowane systemy magazynowania, w których interfejs IO-Link został już wcześniej zaimplementowany do łączenia komponentów i czujników opartych na różnych technologiach.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę