Conrad Electronic z ofertą produktów Siemensa do automatyzacji

Conrad z ofertą produktów Siemensa do automatyzacji Conrad Connect

Conrad Sourcing Platform oferuje klientom B2B około 100 000 artykułów z dziedziny automatyki i pneumatyki, zarówno do zastosowania w przemyśle produkcyjnym, konserwacji przemysłowej, jak i w sektorze inżynierii mechanicznej. W ostatnim czasie do szerokiej oferty produktów dla aplikacji w sektorze automatyki dołączyły również nowe moduły logiczne z serii Logo! oraz bramka Simatic IOT2050 IoT firmy Siemens.

Niezależnie od tego, czy jest to analiza danych czy przechowywanie powiadomień lub alarmów, dzięki połączeniu z chmurą, które jest teraz dostępne w LOGO! 8.3, dane systemowe są zapisywane tam, gdzie jest to wymagane. Ta zmiana paradygmatu umożliwia modułom logicznym dostęp do zebranych danych i obsługę ich na żywo, przy zachowaniu pełnej sprawności maszyn i instalacji. Dzięki połączeniu z chmurą Logo! 8.3 oferuje teraz użytkownikom jeszcze więcej możliwości zastosowań i obszarów użytkowania.

Uniwersalne moduły logiczne nadają się zarówno do mniejszych zadań przełączeniowych i sterujących w sektorze techniki budowlanej, jak i do zastosowań w szafach sterowniczych, budowie maszyn i urządzeń. Dzięki Logo! 8.3 inżynierowie mają teraz jeszcze większe możliwości realizacji swoich projektów wyjaśnia Manuel Gschwend, senior expert product management core w Conrad Electronic.

Dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW podłączone obciążenia mogą być monitorowane i kontrolowane przez WLAN lub internet za pomocą modułu dodatkowego LOGO! CMR. Strony internetowe mogą być zaprojektowane za pomocą edytora LOGO! Web Editor, nawet bez znajomości HTML-a. Dodatkowe moduły umożliwiają również komunikację GSM lub GPS oraz integrację z systemem zarządzania budynkiem KNX.

LOGO! 8.3
Dzięki połączeniu z chmurą w LOGO! 8.3 firmy Siemens dane systemowe są zapisywane tam, gdzie jest to wymagane

Moduł podstawowy Logo! 8 jest wyposażony w osiem wejść i cztery wyjścia cyfrowe, cechuje się niewielką szerokością montażową, bo wynoszącą tylko 72 mm. W modułach zintegrowane są liczne funkcje, takie jak: przekaźnik impulsowy, stycznik pomocniczy, przekaźnik czasowy i wiele innych, które można łączyć na różne sposoby. Programy przełączające mogą być łatwo tworzone i symulowane na komputerze. Zintegrowany interfejs Ethernet umożliwia połączenie w sieć kilku urządzeń  Logo! do maksymalnej rozbudowy 88 DE, 80 DA, 40 AE i 24 AA.

Siemens Simatic IOT2050, czyli innowacyjna bramka IoT

Firma Siemens opracowała Simatic IOT2050, aby połączyć nowe i istniejące zakłady z systemami opartymi na chmurze i Przemysłowym Internecie Rzeczy (IoT). Brama IoT zawiera wszystko, co jest potrzebne do połączenia z cyfrowymi obszarami. Dodatkowo Simatic IOT2050 skraca czas rozruchu i zwiększa wydajność instalacji poprzez inteligentne przetwarzanie danych.

Typowym scenariuszem zastosowania Simatic IOT2050 jest prewencyjna konserwacja maszyn i łączenie produkcji z poziomem ERP. Istotne wskaźniki są oceniane, a zbliżające się oznaki zużycia wykrywane na wczesnym etapie, co jednocześnie minimalizuje kosztowne przestoje systemów produkcyjnych.

Simatic IOT2050 oferuje prosty i opłacalny sposób podłączenia każdego zakładu produkcyjnego do świata Internetu rzeczy. Wraz z planowaną funkcjonalnością Edge, Simatic IOT2050 może być łatwo zintegrowany z rozwiązaniami Industial Edge firmy Siemens. Dzięki zainstalowanemu systemowi operacyjnemu SIMATIC Industrial OS w wersji Advanced, czas uruchomienia również został skrócony.

Simatic IOT2050 rejestruje, przetwarza i zapisuje wszystkie istotne dane. W ten sposób brama IoT pomaga uczynić produkcję bardziej elastyczną, niezawodną i wydajną. Dane są przesyłane do narzędzia analitycznego opartego na chmurze, a następnie ocenione i  przesyłane z powrotem z chmury do systemu utrzymania produkcji. Ciągła wymiana danych zamyka cykl sterowania w celu optymalizacji częstotliwości konserwacji w zakładzie produkcyjnym.

Conrad Connect inteligentna automatyzacja dla firm

Platforma IoT firmy Conrad Electronic obsługuje już integrację nowych bram IoT firmy Siemens. Conrad Connect, jako jedna z wiodących platform IoT w Europie, wspiera szybko rozwijający się system skupiony obecnie wokół ponad 130 znanych marek. Firmy korzystają z platformy jako usługi, aby zaoferować swoim klientom proste rozwiązania i opracować nowe cyfrowe modele biznesowe, w takich obszarach jak: zarządzanie energią, elektromobilność, produkcja, handel detaliczny i zarządzanie budynkami.

Niedawno z pomocą Conrad Sourcing Platform i nowych komponentów firmy Siemens udało się z sukcesem wdrożyć projekt digitalizacji dla Bornemann Gewindetechnik. Ta rodzinna firma z siedzibą w Delligsen (Niemcy) produkuje specjalne gwinty dla przemysłu. Wykorzystuje platformę Conrad Connect do precyzyjnego rejestrowania i monitorowania aktualnego stanu produkcji, np. w przypadku przestoju maszyn firma może szybko zareagować i skrócić czas zatrzymania. IOT2050 działa jak chmura obliczeniowa; urządzenie odbiera dane z różnych czujników, następnie je przetwarza i przekazuje za pośrednictwem nowego interfejsu MQTT z Conrad Connect bezpośrednio do chmury, gdzie dane są dalej przetwarzane.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę