elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Conrad Electronic z ofertą produktów Siemensa do automatyzacji

Conrad Connect
Reklama
Reklama

Conrad Sourcing Platform oferuje klientom B2B około 100 000 artykułów z dziedziny automatyki i pneumatyki, zarówno do zastosowania w przemyśle produkcyjnym, konserwacji przemysłowej, jak i w sektorze inżynierii mechanicznej. W ostatnim czasie do szerokiej oferty produktów dla aplikacji w sektorze automatyki dołączyły również nowe moduły logiczne z serii Logo! oraz bramka Simatic IOT2050 IoT firmy Siemens.

Niezależnie od tego, czy jest to analiza danych czy przechowywanie powiadomień lub alarmów, dzięki połączeniu z chmurą, które jest teraz dostępne w LOGO! 8.3, dane systemowe są zapisywane tam, gdzie jest to wymagane. Ta zmiana paradygmatu umożliwia modułom logicznym dostęp do zebranych danych i obsługę ich na żywo, przy zachowaniu pełnej sprawności maszyn i instalacji. Dzięki połączeniu z chmurą Logo! 8.3 oferuje teraz użytkownikom jeszcze więcej możliwości zastosowań i obszarów użytkowania.

Reklama

Uniwersalne moduły logiczne nadają się zarówno do mniejszych zadań przełączeniowych i sterujących w sektorze techniki budowlanej, jak i do zastosowań w szafach sterowniczych, budowie maszyn i urządzeń. Dzięki Logo! 8.3 inżynierowie mają teraz jeszcze większe możliwości realizacji swoich projektów wyjaśnia Manuel Gschwend, senior expert product management core w Conrad Electronic.

Dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW podłączone obciążenia mogą być monitorowane i kontrolowane przez WLAN lub internet za pomocą modułu dodatkowego LOGO! CMR. Strony internetowe mogą być zaprojektowane za pomocą edytora LOGO! Web Editor, nawet bez znajomości HTML-a. Dodatkowe moduły umożliwiają również komunikację GSM lub GPS oraz integrację z systemem zarządzania budynkiem KNX.

LOGO! 8.3
Dzięki połączeniu z chmurą w LOGO! 8.3 firmy Siemens dane systemowe są zapisywane tam, gdzie jest to wymagane

Moduł podstawowy Logo! 8 jest wyposażony w osiem wejść i cztery wyjścia cyfrowe, cechuje się niewielką szerokością montażową, bo wynoszącą tylko 72 mm. W modułach zintegrowane są liczne funkcje, takie jak: przekaźnik impulsowy, stycznik pomocniczy, przekaźnik czasowy i wiele innych, które można łączyć na różne sposoby. Programy przełączające mogą być łatwo tworzone i symulowane na komputerze. Zintegrowany interfejs Ethernet umożliwia połączenie w sieć kilku urządzeń  Logo! do maksymalnej rozbudowy 88 DE, 80 DA, 40 AE i 24 AA.

Siemens Simatic IOT2050, czyli innowacyjna bramka IoT

Firma Siemens opracowała Simatic IOT2050, aby połączyć nowe i istniejące zakłady z systemami opartymi na chmurze i Przemysłowym Internecie Rzeczy (IoT). Brama IoT zawiera wszystko, co jest potrzebne do połączenia z cyfrowymi obszarami. Dodatkowo Simatic IOT2050 skraca czas rozruchu i zwiększa wydajność instalacji poprzez inteligentne przetwarzanie danych.

Reklama

Typowym scenariuszem zastosowania Simatic IOT2050 jest prewencyjna konserwacja maszyn i łączenie produkcji z poziomem ERP. Istotne wskaźniki są oceniane, a zbliżające się oznaki zużycia wykrywane na wczesnym etapie, co jednocześnie minimalizuje kosztowne przestoje systemów produkcyjnych.

Simatic IOT2050 oferuje prosty i opłacalny sposób podłączenia każdego zakładu produkcyjnego do świata Internetu rzeczy. Wraz z planowaną funkcjonalnością Edge, Simatic IOT2050 może być łatwo zintegrowany z rozwiązaniami Industial Edge firmy Siemens. Dzięki zainstalowanemu systemowi operacyjnemu SIMATIC Industrial OS w wersji Advanced, czas uruchomienia również został skrócony.

Simatic IOT2050 rejestruje, przetwarza i zapisuje wszystkie istotne dane. W ten sposób brama IoT pomaga uczynić produkcję bardziej elastyczną, niezawodną i wydajną. Dane są przesyłane do narzędzia analitycznego opartego na chmurze, a następnie ocenione i  przesyłane z powrotem z chmury do systemu utrzymania produkcji. Ciągła wymiana danych zamyka cykl sterowania w celu optymalizacji częstotliwości konserwacji w zakładzie produkcyjnym.

Conrad Connect inteligentna automatyzacja dla firm

Platforma IoT firmy Conrad Electronic obsługuje już integrację nowych bram IoT firmy Siemens. Conrad Connect, jako jedna z wiodących platform IoT w Europie, wspiera szybko rozwijający się system skupiony obecnie wokół ponad 130 znanych marek. Firmy korzystają z platformy jako usługi, aby zaoferować swoim klientom proste rozwiązania i opracować nowe cyfrowe modele biznesowe, w takich obszarach jak: zarządzanie energią, elektromobilność, produkcja, handel detaliczny i zarządzanie budynkami.

Niedawno z pomocą Conrad Sourcing Platform i nowych komponentów firmy Siemens udało się z sukcesem wdrożyć projekt digitalizacji dla Bornemann Gewindetechnik. Ta rodzinna firma z siedzibą w Delligsen (Niemcy) produkuje specjalne gwinty dla przemysłu. Wykorzystuje platformę Conrad Connect do precyzyjnego rejestrowania i monitorowania aktualnego stanu produkcji, np. w przypadku przestoju maszyn firma może szybko zareagować i skrócić czas zatrzymania. IOT2050 działa jak chmura obliczeniowa; urządzenie odbiera dane z różnych czujników, następnie je przetwarza i przekazuje za pośrednictwem nowego interfejsu MQTT z Conrad Connect bezpośrednio do chmury, gdzie dane są dalej przetwarzane.

Źródło: Conrad Electronic

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama