elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Branża elektroniczna w dobie Przemysłu 4.0

Pixabay - jarmoluk
Reklama
Reklama

O globalnych trendach, które mają największy wpływ na funkcjonowanie branży elektroniki przemysłowej, oraz zachodzących zmianach w tym sektorze rynku mówi Marcin Jóźwiakowski, Marketing Manager Eastern Europe w RS Components.

Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) oraz Przemysł 4.0 to dwa globalne megatrendy, które rewolucjonizują przemysł. Wykorzystując pełnię możliwości, użytkownicy będą mogli gromadzić, zestawiać, odszyfrowywać i udostępniać istotne dane produkcyjne w czasie rzeczywistym, umożliwiając im natychmiastowe podejmowanie kluczowych decyzji biznesowych. Podstawą tego nowego schematu przepływu danych jest umożliwienie produktom, maszynom czy nawet całym działom komunikowania danych produkcyjnych i procesowych całemu przedsiębiorstwu. Komunikacja ta może odbywać się na szereg różnych sposobów – od bardziej zaawansowanych i nowoczesnych np. NFC, Bluetooth, RFID aż po starsze, ale sprawdzone rozwiązania, takie jak Modbus czy Ethernet.

Reklama

Wśród wielu produktów oferowanych przez RS Components dla rozwiązań łączności pomiędzy urządzeniami znajduje się wielofunkcyjny przekaźnik czasowy NFC firmy Schneider Electric. Jest to urządzenie, które można kontrolować za pomocą smartfona lub tabletu, a połączenie między tymi dwoma urządzeniami jest inicjowane przez NFC.

Na poziomie kontrolera istnieje również szereg mini-sterowników obsługujących Modbus firmy BARTH, które mogą przekształcić proste maszyny i komórki w całkowicie połączone węzły produkcyjne.

Reklama

Rozwiązania te to tylko niewielka część niezliczonej liczby produktów i usług, które RS oferuje dla szerszych możliwości połączenia.

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama