Błyskawiczna instalacja oraz integracja. Leuze poszerza ofertę produktów

Błyskawiczna instalacja: Leuze poszerza ofertę produktów Leuze

Producenci oraz przedsiębiorstwa eksploatujące maszyny i urządzenia mogą zacząć stosować nową technologię bezpieczeństwa firmy Leuze, stworzoną do bezkontaktowego zabezpieczania punktów niebezpiecznych – optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 stanowiące alternatywę dla serii MLC 500. W pierwszym rzędzie umożliwiają racjonalną pod względem kosztów konstrukcję maszyn. Kurtyny sprawdzają się w zastosowaniach dla zasięgu roboczego do sześciu metrów.

Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa mają solidną konstrukcję oraz są wyposażone w kluczowe funkcje służące do zabezpieczania otworów w maszynach i punktów dostępu do urządzeń lub instalacji. Rozdzielczości 17 i 30 milimetrów pozwalają na niezawodne wykrywanie palców oraz dłoni.

Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa
Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 zapewniają ochronę punktów niebezpiecznych dzięki kontroli kluczowych parametrów

Zakres pola ochronnego poszerzony jest do krawędzi obudowy, dzięki czemu podczas integracji nie powstają martwe strefy. Urządzenia są dostępne w wersjach z polem ochronnym o długości od 300 do 1500 milimetrów. Odznaczają się również bardzo wysoką odpornością na wstrząsy i wibracje.

Dzięki 4-pinowemu przyłączu oraz uchwytom z funkcją wychylania optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 odznaczają się szybkością montażu. Praktycznym elementem wyposażenia jest wielopoziomowy wyświetlacz wspomagający wyrównywanie, który jest łatwy w odczycie i może być wykorzystany do szybkiego ustawienia elementów systemu w optymalnym położeniu. Urządzenia nie wymagają konfiguracji.

Źródło: Leuze

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę