Bezsmarowe czasze kuliste od firmy igus

igus

Duże nagromadzenie się brudu, kurzu i wiórów są powszechne  w przypadku użytkowania łożysk stojakowych i kołnierzowych. Konieczne jest zatem ich stałe smarowanie i konserwacja. igus opracowałnowe czasze kuliste wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J, specjalnie dla ekonomicznych opraw z blachy. Można je zamontować  w kilka sekund. Kompletne rozwiązanie jest dostępne bezpośrednio z magazynu.

Metal i smarowanie znajdują się blisko siebie w inżynierii mechanicznej. igus udowadnia, że nie zawsze tak musi być. Specjalista motion plastics opracował wymienialne czasze kuliste igubal, dostosowane do łożysk stojakowych i z kołnierzem współpracujące z metalowymi oprawami. Wyprodukowane są one z wysokowydajnego polimeru iglidur J, który redukuje koszty, ponieważ eliminowane są smarowanie i konserwacja. Zastosowanie polimerów zapobiega osadzaniu się brudu i pyłu w łożysku, co powoduje, że uszczelnienie nie jest wymagane, oraz zapobiega nieplanowanym przestojom maszyny. Zastosowanie wymiennych wkładów również znajduje zastosowanie w rolnictwie, w przemyśle spożywczym lub w zakładach inżynierii mechanicznej. Czasze kuliste igubal produkowane są metodą formowania wtryskowego i dlatego są bardzo ekonomiczne. W ciągu kilku sekund można je zamontować zamiast łożysk kulkowych w istniejących klasycznych metalowych oprawach stojakowych i kołnierzowych, a teraz także w ekonomicznych oprawach z blachy. System łożysk składający się z oprawy z blachy i czaszy kulistej igubal jest dostępny bezpośrednio z magazynu. Polimerowa czasza kulista ma wysoką trwałość, a jej żywotność można łatwo obliczyć online.

Bezsmarowe działanie dzięki materiałowi iglidur J

Czasze sferyczne wykonane z materiału iglidur J są nie tylko ekonomiczne, ale posiadają również niski współczynnik tarcia w pracy na sucho. Materiał pochłania tylko niewielką ilość wilgoci, dzięki czemu czasze kuliste mogą być stosowane również na zewnątrz. Ze względu na odporność chemiczną tworzywa sztucznego, użytkowanie wymiennych czasz kulistych jest odpowiednie również do zastosowań o wysokich wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa chemicznego, takich jak technologia rolnicza lub nawet obróbka szkła. iglidur J najlepiej współpracuje z miękkimi wałami. Czasze kuliste igubal są obecnie dostępne w trzech wymiarach dla ekonomicznych opraw z blachy, jak również dla odlewanych opraw.

Źródło: igus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę