Autonomiczny dron bezpieczeństwa pomaga chronić domy

TechCrunch

Jednym z nowych produktów zaprezentowanych w tym roku na targach CES jest system bezpieczeństwa w domu. Są to drony do patrolowania miejsca zamieszkania, a także czujniki zaprojektowane do naśladowania oświetlenia ogrodowego i centralny procesor, który ma za zadanie wszystko ze sobą połączyć.

Nowy system Sunflower Home Awareness zawiera liczne czujniki ruchu i wibracji. Wyglądają one jak światła ogrodowe, jednak tak naprawdę mogą pokazywać samochody, ludzi i zwierzęta na terenie posesji. Autonomiczny dron sam się przemieszcza i lata z kamerami na pokładzie oraz rejestruje obraz na żywo.

Wędrujące roboty powietrzne pilnujące nieruchomości mogą wydawać się niepotrzebne, w momencie gdy można wyposażyć posiadłość w wiele nieruchomych kamer i czujników za mniej pieniędzy. Jednak Sunflower Labs uważa, że ​​jego system bezpieczeństwa cały czas się rozwija.. Robot został zaprojektowany jako uzupełnienie bardziej tradycyjnego monitorowania i może być wdrażany na żądanie w celu dostarczenia bardziej szczegółowych informacji. 

Sunflower Labs został założony w 2016 r. System nie jest tani, co nie powinno być zaskoczeniem. Cena zaczyna się od 9 950 USD i może wzrosnąć w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Źródło: TechCrunch

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę