ANUGA FoodTec 2018: Interroll prezentuje nowy przenośnik do transportu produktów głęboko mrożonych

Interroll

Przetwarzanie żywności oraz jej przenoszenie, sortowanie i przechowywanie to kluczowe procesy w przemyśle spożywczym, do których firma Interroll oferuje szeroką gamę rozwiązań. Na targach ANUGA FoodTec 2018 w Kolonii w Niemczech, odbywających się w dniach 20-23 marca, będzie po raz pierwszy prezentowała nowe rozwiązania z dziedziny transportu morożonych produktów.

Nowa modułowa platforma transportowa (MCP) firmy Interroll do systemów schładzania i głębokiego mrożenia, ze zdecentralizowaną technologią napędową RollerDrive, zyskuje obecnie szerszy zakres zastosowań. Systemy logistyki mogą teraz korzystać z beznaporowego transportu produktów (ZPA) w zakresie temperatur do -30°C. Pozwala to zmniejszyć nakład pracy fizycznej w niskich temperaturach i zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy.

Platforma MCP oferuje elastyczną i skalowalną konfigurację bazującą na standardowych komponentach plug-and-play. Dostosowuje się do potrzeb transportowych i oferuje elastyczność w zakresie modernizacji w przyszłości. Korzyścią dla użytkowników końcowych jest niskie zużycie energii, prowadzące do ograniczonych kosztów operacyjnych. Nowe rozwiązanie zostało przetestowane w różnych warunkach i temperaturach otoczenia, okazując się być odpowiednim do pracy również w ekstremalnych temperaturach.

 

Źródło: Mepax, Intrerroll

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę